סדרת כתבות – 8 החברות המבטיחות בברזיל – חלק שמיני- Enalta

 giandri

Cleber Manzoni (משמאל), המייסד של חברת ‘Enalta‘, ו- Giandri Machado, נשיא החברה

בעיר Ariranha, כ-380 קילומטרים מחוץ לסאו פאולו, יש 9000 תושבים, והיא העיר בה נולד מהנדס החשמל, קלבר מנזוני ( Cléber Manzoni). הוא היה הרחק מעירו תוך שהוא חוגג את הקרנבל של שנת 2013 יחד עם שותפיו כאשר הוא גילה שהחברה שלו, ‘Enalta‘, נבחרה כחברה ה-43 החדשנית ביותר בעולם בדרוגה לפי Fast Company, אחד מכתבי-העת המובילים בעולם המכסים את תחום חברות ההזנק (עסקי טכנולוגיה בתחילת דרכם).

הנסיעה חזרה מהקרנבל הייתה מרגשת ביותר, אומר מנזוני. החברה מפתחת התקנים ההופכים את המכונות החקלאיות ליעילות יותר. מנזוני מסביר כי “ההתקן משפר את יעילות פעילותה של המכונה באמצעות ניטור תנאי התפעול והגברת ביצועיה. המפעיל רואה על גביי המסך אם עליו להאיץ את הטרקטור או לבצע פעולה אחרת בתגובה.”

דוגמה נוספת היא קומביין הנעצר בשדה כתוצאה ממחסור בדלק, מצב המביא לעלויות כספיות בשל ההפרעה להמשך הפעילויות בשדה. בזכות הנתונים שההתקן שלנו מספק, המשתמשים יוכלו לדעת מראש מתי מצב זה אמור לקרות, ואז לתדלק את המכונה על מנת להימנע מהפרעה להמשך הקציר.

לדבריו של איש העסקים, פיתוח טכנולוגיה בשדה עצמו הוא אתגר מורכב מאחר והוא כרוך בנושאים שונים כגון ביולוגיה והנדסה. “יש צורך לפעול בתנאים קיצוניים, כגון גשמים ושמש קופחת. יש רק מעט חברות טכנולוגיות שיפתחו חידושים בכיוון זה,” הוא מסביר.

הכללתה של החברה ברשימת Fast Company  סייעה רבות לשותפים ליצור קשרים חדשים, אולם עדיין לא נחתמו חוזים חדשים לאחר ההכרה בחברה.

מקור: http://www1.folha.uol.com.br/mercado/2013/10/1351895-veja-8-empresas-que-chamaram-a-atencao-fora-do-pais.shtml

צור קשר עם:

רועי רוזנבלט ניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל