סדרת כתבות – 8 החברות המבטיחות בברזיל – חלק שביעי- Fashion.me

 flavio pripas

Flavio Pripas, מהרשת החברתית בתחום האופנה בשם ‘Fashion.me’

למרות שהרעיון לרשת החברתית בתחום האופנה בשם ‘Fashion.me‘ התחיל מבדיחה, ההחלטה להקדיש את עצמם לחלוטין לאתר האינטרנט נבחן ונבדק ע”י היזם פלביו פריפס (Flávio Pripas )  ושותפו, רנטו שטיינברג ( Renato Steinberg).

פריפס מסביר כי הם פיתחו את האתר רק מתוך הכוונה להעניק אותו במתנה לנשותיהם שרצו לפתוח חנות לממכר בגדים. ההשקעה היחידה הייתה הזמן שלהם, והעלות של אחסון האתר בשרת, הוא מוסיף ואומר. אולם, הם נוכחו לראות כי התנועה באתר גבוהה מהצפוי. לדבריו של פריפס, כבר בחודשים הראשונים לפעילותו של האתר נכנסו אליו מדי יום 500 מבקרים.

למרות ששניהם הועסקו בשוק הפיננסים, הם החליטו לנסות ולהפוך ליזמים לתקופה ראשונית של שישה חודשים, תוך לקיחת סיכון מחושב: “כאשר החלטנו להפוך את המיזם הזה לעסק, רשמנו על נייר כמה זמן נקדיש לו ומה יהיו האובדנים הנסבלים שנוכל לעמוד בהם במשך תקופה זו.”

במקרה זה, החלטת השותפים הייתה לפעול במסגרת הכסף שהם כבר חסכו מעבודותיהם הקודמים. במהלך תקופה זו, העניין שמשכה אליה החברה הלך וגבר. מפרסמים יצרו איתם קשר ומשקיע אמריקאי אפילו התעניין ברכישת האתר. למרות שעיסקה זו לא יצאה לפעול, יחסים אלו עודדו את פריפס להתעניין בשוק הבינלאומי ולהשתתף באירועים שנערכו מחוץ לברזיל.

בשלב הבא הגיעה ההכרה הבינלאומית. בשנת 2012 אתר האופנה ‘Fashion.me’ זכה להשקעה מתאגיד ‘Intel Capital‘ ומתוכנית ההאצה ל-500 חברות ההזנק.

למרות הצלחתם, פריפס נזכר כי הם כמעט וחרגו מחלק מהמגבלות שהם הגדירו לעצמם כאובדנים המרביים הנסבלים במספר הזדמנויות: “זה היה לפני שקיבלנו את ההשקעה. היינו צריכים להעסיק עובדים נוספים, ואם לא היינו חותמים על מספר חוזים באותו רגע, לא היינו משיגים את מלוא סכום המשכורות שהיינו צריכים כדי להעסיק אותם.”

מקור: http://www1.folha.uol.com.br/mercado/2013/10/1351895-veja-8-empresas-que-chamaram-a-atencao-fora-do-pais.shtml

צור קשר עם:

רועי רוזנבלט ניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל