23 חברות מענף הרכב הישראלי פגשו את תעשיית הרכב בארה”ב

photo

בשבוע שעבר הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה הישראלי בשיקגו יחד עם מכון הייצוא הישראלי קיימו, זו השנה השנייה ברציפות, פעילות רחבת היקף לתעשיית הרכב הישראלית: סבב מפגשים עסקיים במדינת מישיגן, בירת הרכב האמריקאית. במסגרת זו החברות הישראליות שהשתתפו הציגו טכנולוגיות, פיתוחים, מוצרים וחדשנות בפני יצרניות רכב, ויצרניות משנה אמריקאיות ורב-לאומיות. המפגשים התקיימו במתכונת של “יום ספקים/טכנולוגיה” במטות של יצרניות הרכב ויצרניות המשנה.

קבוצת החברות הישראליות ייצגו מגוון רחב של פתרונות הכולל טכנולוגיות מתקדמות כמו גם תעשייה מסורתית. העניין הרב שהחברות האמריקאיות גילו בכל הקבוצה מלמד שישראל היא גם מקור לחדשנות וגם תחרותית ברמה בינלאומית בתעשייה המסורתית אשר למדה לייצר ע”פ דרישות השוק העולמי המחמיר בתחום הרכב.

אורי פחטר, מנהל מחלקת פרוייקטים ומכרזים בינ”ל במכון היצוא ושותפנו לעשייה מוסר: “תעשיית הרכב בארה”ב חווה בשלוש השנים האחרונות שגשוג חסר תקדים. מכירות כלי הרכב צומחות מדי רבעון ושנה, והן מתקרבות בצעדי ענק לרמות טרום המשבר הכלכלי של סוף 2008, יצרניות רכב זרות פותחות קווי הרכבה ומרכזי מו”פ חדשים ומרשימים, ויצרניות הרכב האמריקאיות מעבות ומרחיבות את קווי ההרכבה שלהן. כל אלה, יוצרים ביקושים הולכים וגדלים לחלקים, מכלולים, ובעיקר מערכות וטכנולוגיות מתקדמות, שלתעשייה הישראלית יש את היכולת לספק. בחודש יוני 2013 היתה עלייה של 9% במכירות של כלי רכב פרטיים בארה”ב. נתון זה הוביל את האנליסטים לעדכן את התחזיות והערכות בדבר סך מכירות כלי הרכב בארה”ב לשנת 2013 לכ-16 מליון כלי רכב לעומת 14.4 מליון כלי רכב שנמכרו ב-2012.

בין החברות שהשתתפו במשלחת: ג’נגו, ארילו טכנולוגיות, יאמאר אלקטרוניקה, אוריג’ן ג’י.פי.אס, אמן חצור, קבוצת תדיר-גן, מיברג טכנולוגיות כבישה קרה, סילנטיום, נקסטק טכנולוגיות, מוביוויז, פישמן טכנולוגיות תרמיות, קפיצי נורדיה, פולירם, קבוצת אופטימום, אומת, רד-בנד, תדיטל, אקסטל, פרופאל, סופרגום, בי.אן.סי מערכות, אסיין ו-VCI 2000

נציגים בכירים ממחלקות הרכש, המו”פ, החדשנות וההנדסה של יצרניות רכב אמריקניות מובילות ביניהן: Ford, GM ו- קרייזלר ויצרניות משנה מובילות דוגמת: דלפיי (Delphi Automotive ), Denso,Visteon, Lear, Takata, Faurecia, Flextronics, IAC, Gruppo Antolin, TRW, Johnson Controls, American Axle, Robert Bosch קיימו פגישות עסקיות עם החברות הישראליות אשר נטלו חלק בפעילות במטות של יצרניות הרכב ויצרניות המשנה במדינת מישיגן.

צור קשר עם:

יריב בכר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל