המדיה הדיגיטלית כהזדמנות אדירה עבור יוצרים ישראלים

ב- 9 ביולי קיים המטה לקידום השקעות כנס בנושא יצירה במדיה הדיגיטלית, בשיתוף איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה בישראל ו- youtube, בהשתתפות מומחים בתחום המדיה הדיגיטאלית מישראל ומארה”ב, ובסיוע הנספחויות המסחריות של משרד הכלכלה בארה”ב.

המטה לקידום השקעות, זיהה את תחום התוכן הדיגיטאלי כפוטנציאל אדיר לצמיחה והתפתחות ברמה הגלובאלית, לראיה, מציג יוטיוב נתוני חשיפה חסרי תקדים של כמיליארד מבקרים יוניקים בחודש ורווחים של כ- 4 מיליארד דולר בשנת 2012.

מדברי יונתן לוי, מנהל תחום מדיה דיגיטלית במטה לקידום השקעות: “כיום יש דרישה אדירה לתוכן, יש המון פלטפורמות להפצת תוכן והחיבור בין טכנולוגיות מתפתחות לתוכן, הוא מקום מאוד מעניין עבורנו כמי שפועל לקידום השקעות זרות בישראלי ואמון על שת”פים עם חברות גלובאליות”. עוד מוסיף יונתן לוי: “בישראל קורים המון דברים מעניינים: יוצרים רעבים ומוכשרים, פיתוח פורמטים שנמכרים למדינות שונות בעולם וייצור תוכן איכותי שזוכה לביקוש גבוה ברחבי העולם (דוגמת “בטיפול” ו”חטופים”).

הכנס כלל הרצאות מבוא בנושא יצירה ברשת, בהשתתפות מרצים מעולם האקדמיה והתעשייה הישראלית: ד”ר אמנון דקל, ראש המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר, ד”ר עופר נורדהיימר נור מאוניברסיטת ת”א, דניאל רבנר, מנהל מחלקת הדיגיטל בחברת ארמוזה פורמטס וליאור זלמנסון מהפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת ת”א. עוד השתתפו יוצרים מובילים ברמה העולמית: מאט קובל, יוצר רשת ואסטרטג תוכן וקייסי נייסטאט, יוצר מוכשר שמביים ומפיק סרטים עצמאיים, כמו גם סרטים עבור מותגים מובילים כמו נייקי וזוכה למיליוני צפיות ב- youtube. הכנס כלל גם פאנל של ישראלים מצליחים בתחום היצירה ברשת, בהנחייתו של דרור גלוברמן, עיתונאי, יוצר ויזם ובסופו הושקה תחרות יוצרים ברשת בשני מסלולים (מסלול מקצועי ומסלול סטודנטים). לחץ כאן לאתר התחרות.

בהרצאתו המרתקת סיפר קייסי נייסטאט, על הדרך שעבר מאז שנשר מבית הספר בגיל 15, ועד להצלחתו כיוצר מוביל ברשת שסרטיו זוכים למיליוני צפיות ב- youtube. לדבריו הכוח המרכזי של יצירה ברשת הוא במידיות ההפצה וביכולת לתקשר עם הצופה ללא מתווכים: “הקסם של יוטיוב זה שהוא מבטל את הפילטרים. אני עושה סרט והופ – תוך כמה דקות הוא כבר באינטרנט, נגיש לכולם. אין אף אחד שחוצץ ביני לבין הקהל שלי”. לחץ כאן לראיון המלא עם קייסי נייסטאט באתר “הארץ”.

בפאנל, בהנחיית דרור גלוברמן, השתתפו בין היתר שחר בר דוד, ניב פועל ואלון קיצלס, יוצרי “שרוטונים” חברה העוסקת ביצירת סרטוני אנימציה עבור פלטפורמות דיגיטאליות ויוצרי TuTiTu, חברת לפיתוח ויצירת תוכן לילדים ברשת, יוסי דהן ושרית עידו שכטר, שהסרטונים שלהם זוכים למספר צפיות חסר תקדים ברחבי העולם – כ- 700 מיליון צפיות ביוטיוב. הורד

הכנס זכה לשבחים מצד הקהל והיוצרים שהשתתפו בו ונראה כי זו רק יריית הפתיחה למהלך שמטרתו הגברת הנוכחות הישראלית בעולם היצירה ברשת.

צור קשר עם:

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל