לראשונה, מספר גולשי האינטרנט בברזיל עולה על מספר האנשים שמעולם לא השתמשו באינטרנט

אינטרנטמספר הברזילאים שגלשו באינטרנט עלה בסוף 2012 על מספר האנשים שמעולם לא גלשו ברשת. ה-CGI  (ועדת ההיגוי לאינטרנט בברזיל) ערכה סקר בין משקי הבית בשנת 2012 ופרסמה את תוצאותיו ב-20 ליוני השנה. הוא מהווה סקירה כללית של השימוש בטכנולוגית מידע ותקשורת בברזיל.

על פי הסקר, 49% מהנשאלים מעל לגיל 10 שנים טענו כי גלשו ברשת בשלושת החודשים האחרונים. אחוז האנשים שמעולם לא השתמש באינטרנט עמד על כ-45%.

אחת העובדות העיקריות שנחשפו כתוצאה מהסקר על הגישה לאינטרנט הינה ההבדל בין אזורים עירוניים וכפריים. בעוד שבאזורים עירוניים לכ-45% מהבתים יש גישה לאינטרנט, רק ל-10% מהבתים באזוריים הכפריים יש חיבור שכזה. 77% האנשים שטענו כי מעולם לא השתמשו באינטרנט , מתגוררים באזורים כפריים.

לפי דבריו של מר אלכסנדר ברבוסה, המנהל ב- Cetic.br (המרכז לחקר טכנולוגיות למידע ותקשורת), נתונים אלה חשובים על מנת להציג את תמונת המצב לממשלה ביישום מדיניות ציבורית שמטרתה להגדיל הגישה לאינטרנט. ” באזורים כפריים, המחסור בתשתיות הוא הבעיה המשמעותית ביותר”, הוא מסביר.

בכל הקשור לגישה לאינטרנט על פי אזור, מדינות צפון מזרח ברזיל היו אלו עם העלייה הגבוהה ביותר של חיבורים למשק בית. אחוז הבתים עם גישה לאינטרנט עלה מ-21% בשנת 2011 ל-27% בשנת 2012 באזור. עם זאת, אחוזים אלו רחוקים מהנתונים בדרום- מזרח המדינה (48%), דרום ברזיל (47%) ובמרכז – מערב (39%). הצפון הוא האזור עם החשיפה הנמוכה ביותר לבית, עם  21% בלבד.

מעבר לנושא התשתיות, מדינות צפון מזרח ברזיל סובלות ממחיר גבוה של שירותי אינטרנט, לדברי ברבוסה. ” עבור מהירות של כ-2 מגה לשנייה, אזרח במנאוס (מדינת אמזונס) משלם אותו מחיר שמשלם האזרח בסאו פאולו עבור מהירות של 10 מגה לשנייה”.

מחשב ואינטרנט

שיעור משקי הבית שבבעלותם מחשב מתקרב יותר ויותר לשיעור הבתים בעלי גישה לאינטרנט. מחקר שנערך בין משקי הבית בשנת 2012 מצא כי לכ-46% ממשקי הבית יש מחשב ולכ-40% מהבתים, יש חיבור לאינטרנט.

לשם ההשוואה, אחוז משקי הבית עם מחשבים בשנת 2011 עמד על 43%. עם זאת, אחוז משקי הבית עם חיבור לאינטרנט עמד על 36%.

הסקר בשנת 2012 מדד גם את אחוז הצמיחה בשימוש במחשבים ניידים על ידי הברזילאים. הסקר הראה כי כחצי ממשקי הבית עם מחשב נסמכים על מחשב נייד או מחשב טאבלט.

בנוגע לטלפונים ניידים, המחקר העלה שמספר הגולשים באינטרנט באמצעות טלפונים ניידים גדל מ-18% בשנת 2011 לכ-24% בשנת 2012.

מקור: חדשות UOL  

צור קשר עם:

רועי רוזנבלט ניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל