ברזיל – במקום הרביעי במשיכת השקעות זרות ישירות

דגל ברזילברזיל התקדמה מהמקום החמישי בשנת 2011 למקום הרביעי ב-2012 במשיכת השקעות זרות( FDI). סך ההשקעות הינו כ- 65 מיליארד דולר.

המדינות שעברו את ברזיל בגובה ההשקעות הזרות הן: ארה”ב (168 מיליארד דולר), סין (121 מיליארד דולר) והונג-קונג (75 מיליארד דולר). בין רשימת עשרת המובילות בקבוצה ניתן למצוא גם את בריטניה, אוסטרליה, סינגפור, רוסיה וקנדה .

למרות השיפור במיקומה של ברזיל ברשימה, תזרים ההשקעות הזרות למדינה ירד ב- 2%בשנה שעברה וזאת, לאחר שנתיים של צמיחה.

“במסגרת מדיניות חדשה לתעשייה, טכנולוגיה וסחר בינלאומי, שנכנסה לתוקף ב-2011, אומצו גישות שונות וחדשות בשנת 2012. בין השאר נכללו בה תמריצי מס, הלוואות בשיעורים מועדפים של הבנק הלאומי לפיתוח כלכלי וחברתי, כמו גם הקלות במס. בנוסף, אושרה תכנית חדשה שעיקרה הוא עידוד השקעות לייצור מקומי של רכבים, ומחקר ופיתוח בטכנולוגיית הרכב”. כך נכתב ב’דוח העולמי להשקעות 2013′, שפורסם ביולי על ידי ועידת האו”ם למסחר ופיתוח (UNCTAD).

UNCTADה-UNCTAD  הוסיף עוד כי בשל מדיניות זו, בין השאר, זינקה ההשקעה בתעשיית הרכב בברזיל מכ-116 מיליון דולר בממוצע בשנים 2009-2010, לממוצע שנתי של 1.6 מיליארד דולר ב-2011-2012.

בדירוג הכלכלות העולמיות שהשקיעו השקעות זרות ישירות במדינות אחרות , מופיעה ארה”ב במקום הראשון בהפרש גדול עם 329 מיליארד דולר. אחריה, יפן עם 123 מיליארד דולר וסין עם 84  מיליארד דולר. ברזיל אינה מופיעה ברשימה זו.

“הגורמים העיקריים המשפיעים על דרום אמריקה כיעד מושך להשקעות זרות ישירות הם הנפט, הגז והמינרלים, זאת מעבר למעמד ביניים המתרחב במהירות”, טוען ה-UNCTAD.

מקור: עיתון VALOR

צור קשר עם:

רועי רוזנבלט ניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל