גורואית היין הקנדית – הסומלייה ג’סיקה הארוניס – הגיעה לישראל כדי להתרשם מיינות תוצרת כחול לבן

גורואית היין הקנדית – הסומלייה ג’סיקה הארוניס – הגיעה לישראל כדי להתרשם מיינות תוצרת כחול לבן.
ביוזמת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בקנדה ובסיוע מכון הייצוא הישראלי, החלה ביום א’ (29/6) הסומלייה הקנדית הנודעת, ג’סיקה הארוניס, ביקור בן 5 ימים במסגרתו תבקר בעשרים יקבים מקומיים. המטרה – לסייע במיתוג היין הישראלי בצפון-אמריקה. 
Jes
לאור ההערכה הבינלאומית והפרסום הרב להם זוכה היין הישראלי בשנים האחרונות בשווקים הבינלאומיים, נעתרה הסומלייה הקנדית ג’סיקה הארוניס – הנחשבת לאחת מעיתונאי היין הבכירים בעולם – להזמנת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בקנדה להגיע לביקור בישראל על מנת להתרשם ולהכיר את היין הישראלי. הארוניס החלה ביקור עבודה בן 5 ימים בישראל, במטרה להתרשם ולהכיר את תעשיית היין הישראלית, במסגרתו תבקר בלמעלה מעשרים יקבים שונים. תכנית הביקור, גובשה על ידי מכון הייצוא הישראלי במטרה לחשוף את האורחת למגוון היינות שיש לישראל להציע.
להארוניס רקורד מקצועי מרתק בתחום היין. בעבר שימשה כסומלייה במסעדות יוקרה מהמובילות בעולם דוגמת מסעדת Tetsuya בסידני אוסטרליה (מקום 5 בדירוג העולמי לשנת 2007) ומסעדת Charlie Trotter (אשר דורגה במקום ה-30 ב-2007). בנוסף שימשה ג’סיקה כקניינית ב”רשות הליקר של קוויבק” -SAQ , רשות האלכוהול הממשלתית אשר לה מחזור מכירות בהיקף של 2.8 מיליארד דולר בשנה. ג’סיקה ניהלה את קטלוג היינות המיוחדים Courrier vinicole ואת מרתף היינות האקסקלוסיביים של ה-SAQ אשר מכיל כ-75 אלף בקבוקי אספנות.
בשנים האחרונות ג’סיקה עברה גם לעשייה עיתונאית מקיפה בתחום היין, וכמומחית בתחום היא מופיעה ומציגה במגוון רחב של כלי תקשורת, בכלל זה תכניות טלוויזיה בהנחייתה והופעות בתוכניות דוגמת Today Show on NBC.
היא כותבת למגזינים דוגמת Chez Soi, Moi& CIE ובמדריך היינות ‘Petit Debeur’. בנוסף על עיסוקיה אלו, ג’סיקה הינה נשיאת חברת Vins au F?minin אשר מארגנת תחרויות טעימת יינות בלאס וגאס, ארה”ב.
גב’ הארוניס שימשה כנשיאת אגודת הסומלייה המקצועיים של קנדה מאז שנת 2009 (Canadian Association of Professional Sommeliers), ומונתה לאחרונה לסגנית נשיא ארגון הסומלייההפאן אמריקני Pan-American Alliance of Sommeliers – APAS.
רן יחזקאל, הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בקנדה מוסר כי “ביקור של מומחית ועיתונאית כה בכירה בתחום היין עשויה בוודאי לסייע במיתוג היין הישראלי בצפון אמריקה ובדגש על קנדה. הצרכנים הקנדים הינם צרכנים מתוחכמים ומבקשים לגלות יינות וטעמים חדשים, אנו מאמינים ביין הישראלי והצלחתו ועצם חשיפתו במדיות שונות יסייע בהגברת ביקושים ולהגעתו למדפים בצפון אמריקה”.
יערה שמעוני, מנהלת ענף היין במכון הייצוא מציינת כי “קנדה היא יעד היצוא הרביעי בגודלו עבור יצרני היין הישראלים, כאשר עיקר הייצוא הוא למחוז אונטריו. ביקורה של הגברת הארוניס בישראל היא הזדמנות נוספת ליקבים הישראלים לבסס את מעמדם כיצרני יינות איכות המציעים יינות מגוונים בעלי טעמים ייחודיים ולפנות למחוזות נוספים בקנדה אשר היין הישראלי פחות מוכר ונמכר בהם”.
נתוני רקע:
* לפי הערכות, שוק היין בקנדה צפוי לגדול בשנים הקרובות בכ-5% בשנה ולהגיע עד 2017 לשווי של 9 מיליארד דולר אמריקאי. בין השנים 2007 ל-2012 רשם שוק היין בקנדה צמיחה שנתית של כ-7%.
* צריכת היין לנפש בקנדה עומדת על כ-15 ליטר בשנה, לעומת 12 ליטר בארה”ב וכ-50 ליטר בשווקים המסורתיים של איטליה, ספרד וצרפת.
* על פי נתוני הלמ”ס, בשנת 2012 הסתכם ייצוא היין מישראל לקנדה ב-1.1 מיליון דולר בקירוב (סכום הדומה בהיקפו לייצוא ב-2011).
* על פי נתוני מכון היצוא, בין החודשים ינואר – אפריל 2013 הסתכם יצוא ענף היין ומשקאות חריפים בכ- 16.3 מיליון דולר עליה של 30% לעומת תקופה מקבילה אשתקד. בשנת 2012 הסתכם יצוא הענף בכ- 30 מיליון דולר עליה של כ-8% לעומת השנה שעברה.
לאתר הבית של ג’סיקה הארוניס: www.jessicaharnois.com

צור קשר עם:

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל