מושל מדינת מישיגן לשר בנט: “רוצים להפוך למדינה המובילה בארה”ב לעסקים עם ישראל”

IMG_1826
תמונה: יוסי זמיר

שר הכלכלה, מר נפתלי בנט, נפגש אתמול (ה-17/6/2013) עם מושל מדינת מישיגן מר ריק שניידר. במהלך השיחה דנו הצדדים בהידוק שיתופי הפעולה הטכנולוגיים בין ישראל למישיגן בתחומי המחקר והפיתוח, הרכב והמים.

במטרה לקדם את שיתוף הפעולה הטכנולוגי בין ישראל למישיגן, פועלת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בשיקאגו בשיתוף עם המדען הראשי של משרד הכלכלה ומתימו”פ לקדם הסכם שיתוף פעולה במחקר ופיתוח תעשייתי בין המדינות. במסגרת ההסכם יזכו חברות ישראליות לסיוע במימון פרויקטים משותפים במו”פ עם חברות ממישיגן. במהלך הפגישה חתמו המושל והשר בנט על הצהרת כוונות לקידום הנושא.

בנוסף דנו השר והמושל במהלך פגישתם בשילוב טכנולוגיות ישראליות בתעשיית הרכב האמריקאית (מישיגן נחשבת לאחד ממרכזי תעשיית הרכב החשובים בארה”ב), וכן קידום שיתוף הפעולה בין המדינות בתחום המים על בסיס מזכר ההבנות שנחתם ב-2008 בין הצדדים בעקבותיו השתלבו חברות ישראליות בפרויקטים גדולים בתחום.

המושל שניידר (54, מזוהה עם המפלגה הרפובליקנית) נכנס לתפקידן בינואר 2011 ועבורו זהו ביקור הרשמי ראשון בישראל (הוא ביקר בעבר באופן פרטי). טרם פנה לפוליטיקה ונבחר למושל עסק שניידר בניהול השקעות וחברות טכנולוגיה.

יש לציין כי הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה לאזור מהערב התיכון של ארה”ב (הממוקמת בשיקגו) מהווה שער כניסה עבור חברות ישראליות ויצואנים ישראלים לשוק גדול ממדים זה, ובתוך כך למישיגן, ומסייעת באיתור שותפים פוטנציאליים, לקוחות, אספקת מידע עסקי ועוד.

השר בנט הודה למושל על תמיכתו העקבית בישראל וציין כי הממשלה הנוכחית בישראל פועלת לבצע רפורמות שנועדו להקל על עשית עסקים בישראל ולקדם את הצמיחה הכלכלית בישראל. השר בנט הוסיף כי הוא מאמין שהתעשייה הישראלית יכולה לתרום רבות לכלכלת מדינת מישיגן ובאמצעות הסכם המו”פ יוכלו המדינות לחזק את השת”פ בתחומים כגון טכנולוגיית הרכב, מים ואבטחת תוכנה.

המושל שניידר אמר שמדינת מישיגן עצמה עברה בשנים האחרונות תהליך של פורמה מהותית שמטרתה לחזק את הכלכלה במטרה להתמודד עם הקשיים המתחוללים בשנים האחרונות בכלכלה האמריקאית. הרפורמה כללה שינוי מערכת המס במטרה להפוך אותה לפשוטה יותר. המושל הוסיף כי בעקבות שיחות עם הקונסוליה הישראלית בשיקאגו והנספחות המסחרית של משרד הכלכלה למערב התיכון של ארה”ב החליטה הנהגת מישיגן להיות המדינה המובילה בארה”ב בעסקים עם ישראל. הסכם המו”פ שמתגבש כעת יהווה נדבך חשוב בכך.

צור קשר עם:

יריב בכר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל