נציגי הבנק העולמי השתתפו בכנס פיתוח אפריקה בישראל

לאור המשבר הכלכלי באירופה והצמיחה האיטית בארצות הברית, חברות רבות מחפשות הזדמנויות עסקיות חדשות. הפיתוח במדינות רבות ביבשת אפריקה מהווה הזדמנות לחברות ישראליות לשתף פעולה באמצעות הניסיון הישראלי בתחומי החקלאות, המים, הקלינטק ותחומים רבים נוספים. במטרה לחשוף את המגזר העסקי בישראל לפרויקטים בינלאומיים ביבשת המתפתחת קיים מכון היצוא בשיתוף של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, משרד החוץ ולשכת המסחר ישראל- אפריקה את כנס “אפריקה מתעוררת”. הכנס התקיים ב-7 במרץ 2013 במלון דן תל אביב.

אנחנו סייענו לכנס בהבאת שלושה דוברים מהמוסדות הפיננסים הבינלאומיים שהשתתפו בפאנלים שעניינם פרויקטים ואמצעי מימון באפריקה. בפאנל הראשון השתתף מר אוסקר צ’מרינסקי (Oscar Chemerinski), מנהל תחום אגרו טכנולוגיה, תעשייה ושירותים באפריקה ובאמריקה הלטינית, ב- IFC ‏(International Finance Corporation‏) – זרוע ההשקעות של קבוצת הבנק העולמי. כמו כן השתתפה פאולה אליו (Paula Alayo), שאחראית על הטיפול בישראל ב-IFC. בפאנל נוסף, השתתפה אירנה אסטרקאן (Irina Astrakhan) מנהלת תחום הסקטור הפרטי באזור אפריקה של הבנק העולמי. שלושת האורחים מקרן ה- IFC והבנק העולמי הציגו בפני המשתתפים את האפשרויות הפתוחות בפני החברות הישראליות באפריקה ואת האמצעים דרכם חברות פרטיות מבצעות פרויקטים במדינות מתפתחות.

בנוסף לכנס תואמו פגישות אישיות של הבכירים מהמוסדות הפיננסים עם מעל 20 נציגי חברות ישראליות. הפגישות אפשרו לחברות לשמוע ממקור ראשון על אפשרויות שיתוף הפעולה עם הבנק העולמי ועם ה-‪IFC. אוסקר צ’מרינסקי, ציין בראיון לדה- מרקר כי במוסדות הפיננסים מאוד מעוניינים לעבוד עם החברות הישראליות: “בתחומים כמו תשתיות וחקלאות אנחנו רואים הרבה הזדמנויות וכוונות. צריך להעלות את המודעות של חברות ישראליות ל–IFC ולשיתוף הפעולה שאפשר להשיג בתחום החקלאות וההשקיה, או בתחומים אחרים כמו שירותים רפואיים, טכנולוגיה רפואית וקלינטק”. בראיון נוסף לדה- מרקר אמרה פאולה אליו כי “‪IFC מתעניינת בעיקר בהשקעות בישראל בתחום הקלינטק, אך גם בחברות שמשקיעות בשווקים המתפתחים בתעשיות הפיננסים, תשתיות וייצור, חקלאות ושירותים. עד כה, לא השקיעה ‪IFC בחברות קלינטק ישראליות. החשיפה הנוכחית של ‪IFC להשקעות בישראל נכון ל-30 ביוני 2012 היא 58 מיליון דולר בשלושה פרוייקטים.” אנחנו מאוד שמחים שהמפגש עם דמויות מפתח במוסדות הפיננסים הבינלאומים סיפק לחברות הישראליות הבנה טובה יותר לגבי אפשרויות השקעה במדינות אפריקה ובכוונתנו להמשיך ולסייע בהבאת דמויות כאלו למפגשים עם חברות ישראליות.

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל