מסלולי הסיוע ותכניות המו"פ בין ישראל וקנדה 2013

קנדה הינה בין ידידותיה הגדולות של מדינת ישראל. ידידות זו מתבטאת לא רק במישור הדיפלומטי אלא גם בחילופי משלחות, ביקורי שרים וקידום אינטרסים כלכליים. אחד המנגנונים הבולטים ביותר הוא הקרנות והתכניות המשותפות לתמיכה במחקר ופיתוח תעשייתי.

בשבוע האחרון זכינו לקול קורא נוסף למו"פ משותף בתחום האנרגיה במסגרת תכנית עם משרד המשאבים הטבעיים הקנדי. כיום פעילות 4 תכניות מו"פ משותפות בין ישראל וקנדה אשר מספקות מענה לקשת הסקטורים הטכנולוגיים, מומלץ להכירם ככלי חשוב לשת"פ עם חברות קנדיות.

להלן פירוט התוכניות הקיימות והקולות הקוראים להצעות מחקר:

1. Canada-Israel Innovation Initiative Innovation Partnerships -CIIP

תכנית זאת נעשית בשת"פ עם המועצה הלאומית למחקר של קנדה NRC החל משנת 2012 והמיקוד שלה הינו ב-3 סקטורים טכנולוגיים: אנרגיה המתחדשת, טיפול במים וחקר המוח, הקול הקורא לתוכנית זו פתוח (וכרגע לא מוגבל בזמן), למידע נוסף: הקישו כאן.

 

2. Ontario-Israel Collaboration Program – OICP

תכנית זאת נעשית בשיתוף עם פרובינציית אונטריו בקנדה, הקול הקורא לתוכנית זו פתוח עד ליום 12/7/2013, למידע נוסף: הקישו כאן.

 

3. Canada Israel Energy S&T Fund – CIESTF

תכנית המו"פ החדשה ביותר, נעשית בשיתוף עם המשרד למשאבים טבעיים בקנדה והקול הקורא פתוח עד ליום 19/7/2013, למידע נוסף: הקישו כאן.

 

4. Canada-Israel Industrial Research and Development Foundation – CIIRDF

קרן המו"פ התעשייתי בין ישראל וקנדה, הקרן הוותיקה ביותר ולה תקציב עצמאי של 2 מיליון דולר קנדי אשר מתחדש מידי שנה על ידי שתי הממשלות. לקרן קול קורא זמין עד ליום 12/7/2013, למידע נוסף: הקישו כאן .

 

בשנת 2013 נקטו בלשכת המדע"ר (המדען הראשי) של משרד הכלכלה ומתימו"פ (מרכז תעשייה ישראלי למחקר ופיתוח) במהלך חשוב לרווחת החברות הישראליות בכך שאיגדו את הטיפול בכלל התוכניות עם קנדה תחת קורת גג אחת ואיש קשר אחד, מר לס אבלסון אשר יכול לסייע לחברות להבין מהו המסלול הנכון עבורן וכיצד למצוא שותף מתאים: לפרטים הקישו כאן.

בברכה,

רן יחזקאל

נספח מסחרי קנדה

 

צור קשר עם:

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל