קול קורא ראשון לתוכנית המו”פ בתחום האנרגיה ישראל קנדה הוכרז ב-26 לאפריל 2013

שר המשאבים הטבעיים הקנדי מר ג’ו אוליבר הכריז על קול קורא לקרן המו”פ החדשה ויערוך  השבוע ביקור עבודה בישראל במסגרתו הוא צפוי להיפגש עם שר הכלכלה מר נפתלי בנט ועם המדען הראשי מר אבי חסון במטרה לקדם את קרן המו”פ המשותפת בין משרד המשאבים הטבעיים בקנדה לבין משרד הכלכלה בארץ.

ביום שישי ה-26 לאפריל, בטקס שנערך בטורונטו, הכריז שר המשאבים הטבעיים הקנדי, מר ג’ו אוליבר על הקול הקורא הראשון לקרן המו”פ (מחקר ופיתוח) החדשה בתחום האנרגיה. התוכנית הוקמה באוקטובר 2012 והינה יוזמה משותפת של לשכת לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה הישראלי והמשרד למשאבים טבעיים בקנדה.

השר אוליבר הביע את אמונתו כי קרן המו”פ החדשה תייצר למעשה היקפי מו”פ בשיעורים שבין פי 4 לפי 8 מן התקציב שהוקצה לקרן שכן החברות צפויות להשקעות נוספות כמו גם מעורבות רבה יותר של גורמי אקדמיה ומחקר. המסר העיקרי של השר אוליבר עמד על עידודה של ממשלת קנדה לחדשנות ופיתוחים בתחום הארגיה ופיתוח מקורות לא קונבנציונאלים. לדברי השר קרן זו תסייע ליצירת מקומות עבודה, הגנת הסביבה וחיזוק הכלכלות של ישראל וקנדה. (לקריאת ההודעה לעיתונות של השר אוליבר הקש כאן)

מן הצד הישראלי בירך (בשידור וידאו) המדען הראשי מר אבי חסון והדגיש את הקשרים הרבים והפוריים שבין ישראל וקנדה בדגש על מדע וטכנולוגיה. בנוסף בירכו באירוע שר המדע והטכנולוגיה של קנדה מר גרי גודייר והקונסול הכללי (קונכ”ל) של ישראל בטורונטו ומערב קנדה ד.ג’ שנייוייס.

oliver1

השר ג’ו אוליבר, שר המשאבים הטבעיים של קנדה מכריז על הקול הקורא, טורונטו, אפריל 26, 2013.

תקציב הקרן הכולל בקנדה יעמוד על 5 מיליון דולר קנדי למשך 3 שנים והתוכנית תנוהל תחת המסגרת הלוגיסטית הוותיקה של קרן המו”פ המשותפת CIIRDF . החברות הקנדיות יזכו למענק של 50% מתקציבי מו”פ שנעים בין 300-500 אלף דולר קנדי לפרויקט.

מבחינת התקציב למימון החברות הישראליות, החברות הישראליות השותפות לפרוייקטים תגשנה את פניותיהן ללשכת המדען הראשי בכפוף לנהלי הגשת הבקשות כמפורט באתר משרד הכלכלה.

המועד האחרון להגשת הצעות המחקר הוא 19/7/2013 ואת המידע לגבי נהלי ההגשה, וכל היבט אחר של התוכנית ניתן למצוא בקישור הבא: הקש כאן 

בהצלחה!

רן יחזקאל

נספח מסחרי קנדה

 

צור קשר עם:

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל