אוניברסיטת שיקגו פונה לישראל לשת״פ במים

ב-8 במרץ נחתם הסכם שיתוף פעולה בתחום המים בין אוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטת שיקגו. ההסכם, שנחתם על ידי רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, ורוברט זימר, נשיא אוניברסיטת שיקגו, מהווה מסגרת למחקר בסיסי ויישומי משותף המתמקד באספקטים מולקולריים של מדעי המים וטכנולוגיות בתחום (ראו http://news.uchicago.edu/article/2013/03/19/international-technology-partnership-focus-water-problems).

שיתוף הפעולה הזה ממחיש שוב את חשיבותה ומרכזיותה של ישראל בהתמודדות הגלובלית עם אתגר שימור מקורות המים איתו מתמודדות כמעט כל מדינות העולם. הוא מצטרף למספר רב של  שיתופי פעולה בעולם בהם מדינות פונות לישראל ללמוד מניסיונה ולאמץ פתרונות טכנולוגיים מתקדמים היוצאים מישראל. רק באזור המערב התיכון של ארה״ב (Midwest), אותו מכסה הנספחות המסחרית של משרד התמ״ת בשיקגו, אנו עדים למספר שיתופי פעולה: עיריית אקרון באוהיו פנתה לתאגיד המים של נתניה, מדינת מישיגן עובדת יחד עם משרד התמ״ת לאתר טכנולוגיות ישראליות, מדינת אילינוי חתמה על הסכם אגמים תואמים (sister lakes) כדי לבחון מה ניתן ליישם באגם מישיגן מהנעשה בכינרת.

במסגרת ההסכם תיקח חלק המעבדה הלאומית ארגון (Argonne National Labs) המנוהלת על ידי אוניברסיטת שיקגו. מנהל המעבדה , דר׳ אריק אייזקס, השתתף לאחרונה לפנאי בנושא אנרגיה חלופית בכנס  Israel Dealmakers בניו-יורק, שהתמקד בישראל כמובילה עולמית בחדשנות בתחומים רבים. דר׳ אייזיקס צפוי להוביל קבוצה ממעבדת ארגון ואוניברסיטת שיקגו לביקור בישראל בקרוב. הנספחות המסחרית של משרד התמ״ת בשיקגו יחד עם הקונסוליה הכללית של ישראל בשיקגו עובדים על ארגון הביקור.

שנת 2013 נקבעה על ידי האו״ם כשנת המים. באוקטובר השנה יתקיים כנס WATEC בתל-אביב. כנס זה, אשר אליו מגיעים כל פעם מבקרים בכירים, אנשי ממשל ותעשייה ממעל 100 מדינות, הוא עדות נוספת למקום של ישראל כמובילה עולמית בתחום המים. משרד התמ״ת, על כלל מערך הנספחים המסחריים שלו בעולם, עמל רבות כדי לקדם את הכנס ולהביא נציגים ממדינות רבות.

צור קשר עם:

יריב בכר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל