שת”פ בין מדינת ניו יורק לישראל בתחום ננו טכנולוגיה

מושל מדינת ניו יורק Andrew Cuomo הכריז אתמול על שת”פ בין מדינת ניו יורק למדינת ישראל בתחום הננוטכנולוגיה. בהסכם שנחתם בין CNSE – college for Nano scale Science and Engineering לבין מתימו”פ במשרד המדען הראשי, סוכם על שיתוף פעולה בתחומי מחקר ופיתוח שיכלול שת”פ במספר מסלולים: שת”פ בין המאגד הישראלי לפתוח לפיתוח הדור הבא של טכנולוגיות מדידה לפרוסות סיליקון בגודל של 450 ממ לבין המאגד האמריקאי הפועל להקמת פס ייצור חדש לפרוסות סיליקון בגודל זה;

שת”פ בין חברות ישראליות בתחום הננוטכנולוגיה, לבין חברות הקשורות למרכז הננוטכנולוגיה באלבני להגשת פרויקטים משותפים בתחומים שונים הקשורים לננוטכנולוגיה; ושת”פ אקדמי שיאפשר חילופי מרצים, דוקטורנטים, פוסט דוקטורנטים וסטודנטים. מרכז הננוטכנולוגיה באלבני הוא מהמתקדמים מסוגו בעולם. במקום הושקעו מעל ל- 14 מיליארד דולר על ידי מדינת ניו יורק ועל ידי חברות בינלאומיות מובילות כגון: אינטל, IBM, Global Foundries ו-TSMC.

במרכז יש את הציוד המתקדם בעולם בתחום וכן מוקמים בו החדרים הנקיים הגדולים בעולם למחקר בתחום 450 ממ. כמובילה עולמית בתחום של פיתוח מכשירי מדידה ובדיקה של תעשיית המוליכים למחצה יש חשיבות רבה לנגישות הישראלית לפיתוח קו הייצור העתידי של מוליכים למחצה בפרוסות של 450 ממ. ההסכם יאפשר לתעשייה הישראלית גישה למתקנים אלה ומעורבות ישירה בעיצוב העתידי של תעשיית המוליכים למחצה. נילי שלו, הנספחת המסחרית של משרד התמ”ת הובילה את המגעים מול המרכז באלבני והשתתפה אתמול, בטקס הצהרה חגיגי שנערך בהשתתפות במרכז הננוטכנולוגיה בהשתתפות סגן מושל מדינת ניו יורק.

סגן מושל מדינת ניו-יורק, נילי שלו ומנהל מרכז הננוטכנולוגיה
סגן מושל מדינת ניו-יורק, נילי שלו ומנהל מרכז הננוטכנולוגיה

צור קשר עם:

נילי שלו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל