סיכום שנת 2021 נספחות גאנה

 

שנת 2021, שמגיעה לסיומה, הייתה שנה מאתגרת עבור כולנו. שנה בה נאלצנו כולנו להסתגל ל"New Normal". כולנו, כל אחד בתחומו, להתאים את הדרך שבה אנו פועלים על מנת להשיג את המטרות המקצועיות שלנו. בהקשר של הנספחות הכלכלית כאן בגאנה, פירוש הדבר היה לפעול לחיזוק הקשרים הכלכליים והעסקיים בין ישראל וגאנה, במינימום של נסיעות בינלאומיות ומשלחות פיזיות.

למרות האתגרים, אנו סוגרים שנה מלאה בפעילות והצלחות:

– ערכנו למעלה מ-30 אירועי B2B (בממוצע כל שבוע וחצי) חלקם וירטואליים, חלקם היברידיים ואפילו משלחת סייבר ניסית אחת לישראל.

– עבדנו עם למעלה מ-200 חברות ישראליות ו-1,300 חברות גאנה בפעילויות השונות שלנו.

– ארגנו למעלה מ-450 פגישות  B2B

– והכי חשוב, בשורה התחתונה, עזרנו לסגור עסקאות והשקעות בשווי 18 מיליון דולר בין חברות ישראליות וגאנה (ועדיין עובדים על עוד כמה שאנחנו מקווים לסגור עד סוף השנה..)

העבודה שלנו הייתה בעיקר ממוקדת, אך לא מוגבלת למגזרים הבאים:

 • טכנולוגיות חקלאיות- החל מטכנולוגיות השקיה, דשנים, חממות, מדגה ועופות וכלה בטכנולוגיות חקלאות מדייקת רלוונטיות שמסייעות לחקלאים קטנים ולהסדרת שרשרת הערך.
 • טכנולוגיית מים – רלוונטיות במיוחד חברות עם פתרונות אוף גריד לסניטציה וטיפול בשפכים, טיפול במים מזוהמים, ופרויקטים לאספקת מים לאזורים מרוחקים.
 • HLS- פתרונות HLS חדשניים מותאמים אישית שגאנה יכולה להפיק מהם תועלת כשהיא מתמודדת עם איומי אבטחה פליליים וטרוריסטים.
 • פינטק- מכיוון שגאנה שואפת לבנות כלכלה דיגיטאלית ולרגל ההשקה המתקרבת של הE-CEDI, חברות ישראליות המעוניינות להיכנס לאחד משווקי הפינטק המעניינים בעולם מוזמנות להגיע לגאנה כשער כניסה אטרקטיבי ליבשת.
 • מסחר אלקטרוני ולוגיסטיקה- סקטור הE-COMMERS בגאנה הנמצא בהתהוות כמו גם רוב העסקים הבינונים בגאנה זקוקים באופן דחוף לפתרונות לוגיסטיים כמו גם יכולות עיבוד והפקת לקחים מהמידע המסחרי שבידיהם. חברות המציעות שירותים אטרקטיביים בעלות סבירה בתחום זה עשויים למצוא את עצמם עסוקים מאוד.
 • אבטחת סייבר – כחלק מתהליך הדיגיטציה שעוברת כלכלת גאנה, ועם החלת רגולציית סייבר מקיפה במדינה על כלל המגזר הפיננסי והתשתיות הקריטיות הולכת וגדלה המודעות לצורך בפתרונות סייבר איכותיים. הזדמנויות מיוחדות אנו מזהים בהגנה על תשתיות קריטיות, compliance והכשרות סייבר.
 • בריאות דיגיטאלית, ציוד רפואי ופארמה– תחום שקיבל דחיפה רצינית בתקופת הקורונה וצפויות בו השקעות משמעותיות בשנת 2022 עם בניית 111 בתי החולים החדשים של תוכנית הדגל של הנשיא. הזדמנויות נוספות יש בתחום הבריאות הדיגיטאלית בהנגשת שירותים רפואיים לכלל האוכלוסייה.
 • חינוך, מכרות, תקשורת ועוד.. אך קצרה היריעה..

לקראת השנה הבאה עלינו לטובה, שנת 2022, אם יש דבר אחד ש-COVIC19 לימד אותנו הוא ש"האדם מתכנן ואלוהים צוחק".

ובכל זאת, התוכנית שלנו היא שאפתנית ומכוונת צמיחה, וכפי שעשינו עד כה, נאלתר ונתאים ככל שיידרש להשגתה:

 • המשך התמקדות במגזרי המפתח שלנו
 • עבודה, לחיזוק מערכות יחסים מתמשכות, במיוחד עם כולכם.
 • זיהוי ויצירת הזדמנויות חדשות לשיתוף פעולה.
 • כרגיל נקיים הדרכות ואירועים וירטואליים רבים, וגם לא מעט אינטראקציות היברידיות ובתקווה גם כמה משלחות פיזיות לגאנה וישראל בתחומים בהם לערכתנו הפוטנציאל הוא כל כך גדול שהוא שווה את הטרחה שבנסיעה גם עם המגבלות הקיימות.

למרות שתכננו הרבה, אנחנו גם תמיד אוהבים להוסיף עוד פעילויות ויוזמות המבוססות על צרכים והזדמנויות בזמן אמת. והסוג האהוב עלינו הוא אלו שמגיעים מהשותפים של בישראל ובגאנה. אז אם יש לך רעיון לאירוע, הדרכה, משלחת או כל פלטפורמה אחרת שעשויה לסייע ולקדם את הקשר בין הכלכלות ואת החברה שלכם, אנא אל תהסס.י ליצור קשר ואנחנו נבחן אם וכיצד ניתן לבצע יחד.

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל