תכנית האתגר של קרן פירס מגיעה לגאנה

תכנית פירס לחדשנות גלובלית פתחה את ההרשמה לתכנית הדגל שלה לשנת 2022 The Pears Challenge!

מטרת התכנית היא לחבר בין חדשנות ישראלית לאתגרים בעולם המתפתח ולספק ליזמים והיזמיות את התובנות, הידע בשוק והקשרים הנחוצים לפיתוח מיזמי אימפקט טכנולוגיים. השנה, בשת"פ עם הנספחות הכלכלית בגאנה יתמקד האתגר בפתרונות חדשנים לשיפור היעילות של סקטור החקלאות ומערכות המזון בגאנה ומערב אפריקה.

למה?

אפריקה שמדרום לסהרה מהווה שוק מתפתח ומשמעותי בעשורים האחרונים. עד 2050 רבע מאוכלוסיית העולם צפויה להתגורר ביבשת. בד בבד עם הצמיחה הדמוגרפית במדינות רבות ביבשת נרשמת גם צמיחה והתפתחות כלכלית מרשימה, כאשר בשנים האחרונות 7 מתוך 10 הכלכלות הצומחות ביותר בעולם הן אפריקאיות.

מדינות רבות ביבשת עוברות תהליכי דיגיטליזציה מואצים. שירותים כגון בנקאות דיגיטלית ותשלומים דיגיטלים הם כבר עניין שבשגרה, ותאגידים עולמיים רבים כבר משקיעים ביבשת על מנת להשיג דריסת רגל ולהנות מפירות הצמיחה.

כאשר מדברים על מענה לאתגרי המזון העולמיים בניסיון להאכיל אוכלוסיית העולם המתרחבת, אפריקה היא חלק משמעותי מהפתרון מאחר והחקלאות הקיימת ביבשת מסורתית ברובה ויש פוטנציאל אדיר להתייעלות והגדלת התפוקה. לפיכך שדרוג החקלאות המקומית צפוי לא רק להיטיב עם האוכלוסייה המקומית אלא גם להביא להגדלת סל המזון העולמי.

בתהליך ההתפתחות המואץ של אפריקה בולטת גאנה. בעשור האחרון, גאנה על 30 מיליון תושביה, הייתה הכלכלה השנייה בצמיחתה באפריקה עם קצב צמיחה של 8.1% . החקלאות בגאנה הייתה, ועודנה, המפתח לפיתוח הכלכלי של המדינה. למרות שכלכלתה עוברת שינוי מבני לתעשייה ושירותים, תוך דגש על תעשייה חקלאית, המגזר החקלאי ממשיך להיות חיוני להפחתת העוני ולהגברת השגשוג.

בתוך סקטור החקלאות ושיווק התוצרת מהקטיף אל הצרכן- תהליכי הפוסט הרווסט מתגלים כגורם משמעותי לפריון הנמוך של הסקטור. אובדן תוצרת לאחר קטיף, נע בין 20% ל 50%- בגידולים שונים, ומוגדר ע"י ממשלת גאנה וגופים בינלאומיים הפעילים בה כנושא מרכזי בקידום סקטור החקלאות במדינה.

הסיבות העיקריות לאובדן התוצרת הינן אחסון לקוי לרבות היעדר מתקני אחסון בקירור, חשיפה למגוון מזיקים ומחלות, העדר תשתיות לוגיסטיות להובלה יעילה, שיטות לקויות של טיפול בתוצרת, גישה מוגבלת לאנרגיה בשטח השדה ותשתית תחבורתית בלתי מספקת.

מעוניין.ת לשמוע עוד?

את.ה יזם.מית מנוסה מוכן.נה להתמודד עם האתגר הגדול הבא שלך?

מעוניין.נת להשתמש במומחיות שלך בבניית מיזמים מוצלחים כדי להאכיל באופן בר קיימא את האוכלוסייה הגדלה במהירות של העולם?

האתגר הזה הוא בשבילך!

*אין צורך בניסיון קודם בעבודה במדינות מתפתחות, במסגרת התכנית תקבל את כל מה שאתה צריך כדי ליצור את הסטארט-אפ המוצלח הבא שלך משלב הרעיון ועד השקה*

למידע נוסף והרשמה: https://lnkd.in/dr_eXa8W

 

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל