נסטלה תשקיע 1.2 מיליארד פרנק שווייצרי בטכנולוגיות התומכות בחקלאות מתחדשת

חברת נסטלה הודיעה לאחרונה על השקת תוכנית שמטרתה להגיע להפחתת סך פליטות הפחמן הכולל של החברה ל-0 עד 2050.

הדבר אפשרי כיוון שמעבר לפעילות הייצור שכמובן משחררת פחמן דו חמצני לאטמוספירה החברה היא גם אחת ממגדלות המזון הגדולות בעולם. במהלך תהליך הגידול קולט הצמח פחמן דו חמצני מהאויר, וכך בעצם נוצרת פעילות של "מינוס" פליטת פחמן. כך באופן תיאורטי, אם מייעלים מאוד את תהליך הייצור ומביאים את סך הפליטות בו למינימום האפשרי. ובד בבד מגבירים ומייעלים את תהליך קליטת הפחמן הדו חמצני בפעילות החקלאית ניתן להגיע למצב של 0 פליטות סך הכל.

על מנת לעמוד ביעד השאפתני גיבשה ענקית המזון תוכנית אסטרטגית מקיפה.

התוכנית כוללת צעדים דרסטיים להפחתת הפליטות במפעלי החברה והתייעלות אנרגטית. כמו גם השקעה משמעותית בהטמעת פרקטיקות חקלאיות המכונות "חקלאות מתחדשת (regenerative agriculture)". שכן באופן מפתיע 2/3 מסך הפליטות של החברה מקורם בפעילות החקלאית שלה.

חקלאות מתחדשת או regenerative agriculture היא כינוי לטכנולוגיות ופרקטיקות חקלאיות המקדמות חקלאות סביבתית והוליסטית. בין היתר מדובר בדאגה לשימור בריאות הקרקע, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ולמקורות המים, הפחתת הפליטות הנוצרות בשל הפעילות החקלאית,שימור המגוון האקולוגי, וכמובן הפסקת את כריתות היערות לצורך חקלאות.

בתקופה הקרובה תחל נסטלה לעבוד עם כ-500 אלף החקלאים מהם היא קונה את חומרי הגלם שלה באופן ישיר ברחבי העולם, על מנת להטמיע פרקטיקות אלו. נסטלה הודיעה כי תשקיע תקציבים גדולים בהכשרות והלוואות לחקלאים על מנת לעודד הטמעת טכנולוגיות רלוונטיות. ואף תייצר לחקלאים תמריצים כלכליים משמעותיים לאמץ פרקטיקות אלו.

אנו בנספחות הכלכלית בגאנה, נמצאים בקשר עם מובילי אג'נדת החקלאות המתחדשת של נסטלה במערב ומזרח אפריקה ומחפשים להציג לחברה פתרונות רלוונטיים. ובפרט פתרונות המתאימים לגידול דגנים, קקאו, קפה, קסבה, ולחוות לייצור חלב. הפתרונות צריכים להיות מותאמים לחקלאים קטנים ובינוניים המהווים מרבית החקלאים מהם רוכשת נסטלה את התוצרת המקומית במערב ומזרח אפריקה.

לפרטים נוספים על התוכנית של נסטלה לNet0 by 2050 ראו כאן

ולפרטים על התוכנית לחקלאות מתחדשת ראו כאן

חושבים שיש לכם מוצר או טכנולוגיה מתאימה אנא פנו אלינו במייל accra@israeltrade.gov.il או השאירו הודעה בתגובות ואנחנו נחזור אליכם.

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל