לאחרונה השקנו את תחילת הכנת תכנית העבודה של שנת 2022. קשה לחזות מה צופנת לנו שנת 2022 מבחינת מגבלות הקורונה; האם יפתחו השמיים לביקורים, האם נוכל לקיים פעילויות פיזיות ולא רק וירטואליות, אילו סקטורים יצמחו ואילו לא. בקיצור, רב הנסתר על הגלוי.

פעילות הנספחות בשנת 2022

לאחרונה השקנו (חגיגית) את תחילת הכנת תכנית העבודה של שנת 2022. קיימנו ישיבת סיעות מוחות ארוכה בה העלנו רעיונות ותובנות לגבי הסקטורים והפעילויות בהן נתמקד בשנה הבאה.

גם הפעם, קשה לחזות מה צופנת לנו שנת 2022 מבחינת מגבלות הקורונה; האם יפתחו השמיים לביקורים, האם נוכל לקיים פעילויות פיזיות ולא רק וירטואליות, אילו סקטורים יצמחו ואילו לא. בקיצור, רב הנסתר על הגלוי.

במסגרת תהליך החשיבה בו נלקחו בחשבון מכלול הנתונים הידועים לנו הן של השוק הקנייתי וכמובן הישראלי, הגענו למספר תובנות לגבי תחומי הפעילות העיקריים והמשניים בהן תפעל הנספחות.

הסקטורים העיקריים בהן ככל הנראה (הצעת תכנית העבודה תאושר בקרוב בסבב דיונים עם מטה מינהל סחר חוץ ומכון הייצוא) הם: טכנולוגיות חקלאיות, סייבר, מוצרים רפואיים, בט"מ (בעיקר בתחום הרחפנים עליו כתבתי בהרחבה בעבר) וקוסמטיקה (תחום פעילות חדש של הנספחות). תחומים משניים בהם נפעל כוללים את טכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת ותשומות לבניה.

ברמת המיקרו, כלומר פירוט הפעילויות שנבצע, אנו מקיימים בימים אילו בחינה של פעילויות ביחד עם מכון הייצוא הישראלי. המכון הוא השותף המרכזי של מינהל סחר חוץ כאשר חלוקת העבודה היא שהמכון פועל בגיוס ותכנון מול החברות הישראליות בישראל ואנו פועלים לתכנון וביצוע בקניה. לדוגמה, בעת ביצוע משלחת יוצאת מישראל, המכון מגייס את החברות הישראליות ואנו מתאמים ומנהלים את הלוגיסטיקה, הלו"ז והפגישות בקניה.

שותף נוסף הוא משרד החוץ הישראלי. הפעילות של הנספחויות המסחריות משתלבת באופן אינטגרלי בפעילויות משרד החוץ וישנה סינרגיה טובה בין המשרדים. ברוב המדינות הנספחויות הן הזרוע הכלכלית מסחרית של השגרירות ויש שת"פ הדוק בפעילויות.

בקרוב עם סיום הכנת תכנית העבודה אדווח על הפעילויות השונות אותן נבצע בשנה הבאה ואשר בהן חברות ישראליות ייקחו חלק.

אנצל את הפלטפורמה הזו לעדכן אותך על ועדה מסחרית משותפת עם הממשל הקנייתי אשר תתכנס בנובמבר. בוועדה נדון בחסמי סחר וננסה לפעול להורידם. אם נתקלת בחסם סחר ברמה הממשלתית אתה מזמן לפנות אליי במייל (באנגלית בבקשה) עם נתונים נוספים ואנו נבדוק הנושא.

מועדים לשמחה ובריאות.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל