קניה החלה להתיר שימוש ברחפנים דבר המהווה הזדמנות לחברות ישראליות מהתחום

קניה נפתחת לרחפנים

בשעה שרחפנים נכנסים ליותר ויותר תחומים ברחבי העולם, החל מפתרונות שילוח, סיוע חקלאי, סיוע במיפוי וכמובן התחום הצבאי וביטחוני, באפריקה עד לאחרונה המצב היה שונה.

בקניה לדוגמה, הפעלת רחפן אזרחי הייתה אסורה עד לאחרונה. יחד עם זאת, גם קניה הבינה שבאיסור גורף על רחפנים שכרה יוצא בהפסדה. רחפנים יוכלו לסייע בתחומים רבים כגון המאבק בנחילי ארבה, מיפוי אורבני וחקלאי, מניעת הברחות ועוד ועוד.

במרץ השנה החלה רשות התעופה האזרחית בקניה Kenya Civil Aviation Authority (KCAA) לאפשר בעלות והפעלת מערכות מטוסים בלתי מאוישים Unmanned Aircraft Systems (UAS). הרישוי כרוך בתשלום של אגרות (רבות) אולם הסכומים קטנים יחסים ועומדים על עשרות דולרים בודדים לאגרה.

אגרות יחולו על רישיונות לאלו המעוניינים לפתוח בתי ספר להכשרה למזל”טים ולאלה המעוניינים למכור מזל”טים. בקניה, רק אזרחים, תושבים, עסקים וממשלות זכאים להחזיק מזל”ט. זרים יוכלו לשכור מזל”ט באופן מקומי בלבד. עם זאת, החוק קובע גם היתר זמני של 30 יום שעשוי להתאים למטיילים (בעלות של כ 200$).

מנכ”ל KCAA,, גילברט קייב, אמר כי התקנות מבשרות עידן חדש באקוסיסטם של תחום התעופה במדינה בכך שהיא פותחת את המגזר לחידושים. “החידושים ב- Unmanned Aircraft Systems (UAS) מואצים בקצב אקספוננציאלי. היכולות של טכנולוגיה זו הן בלתי מוגבלות – כמו צילומי סרטים, סרטי תעודה, ספורט, אספקת תרופות ועוד”, אמר מר קייב.

התחום עדיין בחיתוליו, אין כמעט חברות אינטגרציה, תחזוקה והפעלה אולם זו כמובן הזדמנות מעולה להיכנס לשוק החדש. הוואקום מתמלא בקצב מהיר וחברה שלא תמהר תאבד את אלמנט הראשוניות.

לשם כניסה לשוק חדש יש להשקיע כסף. אין מנוס מכך. יש למצא גורם מקומי או לשלוח נציג שישב בקניה לפחות שנה ויפתח את השוק. יכיר את הרגולציה, יפתח חברה מקומית או שותפות מקומית, יכיר את השחקנים בשוק וייפגש עם לקוחות פוטנציאליים.

אנו, הנספחות המסחרית, בקשר טוב עם KCAA ונשמח לסייע לחברות ישראליות שינצלו הזדמנות זו.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל