השקעות צפויות במערכת הבריאות, וגם החיסונים הראשונים נחתו בגאנה

מערכת הבריאות של גאנה, למרות נתוני הפתיחה המאתגרים מתמודדת בגבורה עם המגפה שלא פוסחת כמעט על שום מדינה. מי שקרא את הפוסטים הקודמים שלי בנושא יודע שההערכות של הממשלה כאן מרשימה ביותר בהקשר האזורי, ובכל קנה מידה בהינתן נתוני הפתיחה המאתגרים של מערכת הבריאות הגנאית. הדבר מתבטא במערך בדיקות קורונה שהוקם, שמוצע לאזרחי גאנה חינם, ומבצע אלפי בדיקות ביום. במערך בדיקות מהיר בשדה התעופה, בסגירת הגבולות ואכיפת לבישת מסכות במרחב הציבורי, וכן בתקשורת הישירה והמתמשכת של הנשיא עם האזרחים בנושא.

השבוע גאנה היתה המדינה הראשונה לקבל מנה ראשונה 600,000 חיסונים כחלק מיוזמת COVAX (התאחדות מדינות מפותחות התורמות חיסונים עבור מדינות מתפתחות). והיא נערכת למבצע חיסוני נרחב שיתחיל עם עובדי מערכת הבריאות והממשלה ויתרחב באופן הדרגתי לשאר האוכלוסייה.

אחת התוצאות החיוביות של הקורונה היא התייחסות מחודשת לתשתיות הבריאות במדינה והחלטה נשיאותית לשדרג את המערכות הקיימות. כבר לפני מספר חודשים הכריז הנשיא על בניה של 88 (!) בתי חולים וקליניקות איזוריות כך שהגישה לשירותי הבריאות תתאפשר לכל אזרח, מרוחק ככל שיהיה ממרכזי הערים הגדולות. בימים אלו יוצא מבצע בניית בתי החולים לדרך. אנו בנספחות הכלכלית בגאנה מעוניינים לקדם חברות בעלות טכנולוגיות רלוונטיות וציוד רפואי ולבחון כיצד ניתן לשלבם בפרויקט חשוב זה.

אז אם אתם חברת מכשור רפואי, בריאות דיגיטאלית או כל פתרון אחר שאתם חושבים עשוי להיות רלוונטי ולתרום למאמץ הלאומי הכביר של בניית 88 בתי חולים בפריסה ארצית, אנא צרו איתנו קשר.

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל