בחירות משעממות-חדשות טובות

בשבוע שעבר יצאו הגנאיים לבחור את הנשיא והפרלמנט שלהם לארבעת השנים הקרובות. היתה זו מערכת בחירות יחסית מנומנמת, שני המועמדים היו כבר נשיאים קודם. מועמד הNPP (המפלגה ליברלית) הינו הנשיא היוצא Nana Addo Dankwa Akufo-Addo ואילו מועמד המפלגה הNDC (הסוציאל-דמוקרטית) John Mahama היה הנשיא בקדנציה הקודמת. כך נראה שאין הרבה חדש תחת השמש.

יום הבחירות עצמו היה מתוח מטבע הדברים, נרשמו מהומות במספר מוקדים ואף נהרגו חמישה אזרחים. אבל באופן יחסי להיסטוריה של גאנה ובעיקר לנעשה אצל שכנותיה בימים אלו הבחירות בגאנה עברו כסדרן והיו "משעממות" ודמוקרטיות.

תוצאות הבחירות היו צמודות מאוד. הנשיא המכהן Nana Addo Dankwa Akufo-Addo נבחר לכהונה שניה ברוב די זעום של קולות, בפרלמנט לעומת זאת נרשם כמעט מהפך וNPP מובילה בכיסא אחד בלבד של NDC, לעומת הרוב המובהק ממנו נהנתה בקדנציה שעברה מה שככל הנראה יאתגר את פעילותה.

מהזוית העסקית גאנה שוב הוכיחה את עצמה כדמוקרטיה יציבה ובטוחה, מה שמחזק את אימון המשקיעים והמגזר העסקי ביכולותיה. כמו כן הרציפות השלטונית מאפשרת חיזוק ושימור הקשרים הקיימים עם הממשלה לטובת פרוייקטים משותפים. כמו תמיד אנחנו כאן לשירותכם לפתוח לכם דלתות להזדמנויות העסקיות בגאנה.

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל