בלוג סיכום שנת 2020 – קניה

סוף שנה הוא זמן טוב לסיכום השנה שחלפה ותכנון השנה הבאה, ואכן הנספחות הכלכלית בניירובי נמצאת בשלבים סופיים של תכנית הפעילות של 2021. אולם עכשיו נתמקד בסיכום קצר של הפעילות שלנו.

תכנית העבודה של 2020 התמקדה בפיתוח ארבעה סקטורים: טכנולוגיות סייבר, ציוד רפואי, חקלאות ומים.

מדובר בסקטורים בהם יש מצד אחד מגמת פיתוח ברמה הממשלתית ורמת הפירמה ומצד שני יכולות גבוהות של התעשייה הישראלית.

2020 תיזכר לעד כשנת הקורונה. וגם עלינו, כמו על כולם, הצונמי הזה לא פסח ונאלצנו להפנים מצב חדש ולשנות את אופי הפעילות. עד פברואר עוד הצלחנו לנהל מספר משלחות לישראל ולהשתתף בכנס בריאות גדול בניירובי, אולם במרץ, עם החלת מגבלות התנועה וההתכנסות בכל העולם נאלצנו לעצור הכל ולחשוב איך ממשיכים בפעילות.

המעבר לפלטפורמות וירטואליות דרש למידה והסתגלות, בכל הרמות, גם למידה של הפלטפורמות ובעיקר הבנת המגבלות הטכנולוגיות.

התחלנו עם וובינרים ומצגות אולם מהר מאוד הבנו שמגבלת הריכוז של צופים קצרה הרבה יותר מאשר באירועים פיזיים ממשיים. בעיה נוספת הייתה הצורך בפגישות במעמד האירוע, בעיקר במדינות אפריקה אחרת מאבדים את המשתתפים.

המרנו את הוובינרים הארוכים והחד צדדיים באירועים קצרים יותר אשר כוללים חדרי פגישות וירטואליים לפגישות הכרות F2F קצרות. המעבר דרש אדפטציה שלנו בד בבד עם התפתחות הפלטפורמות הטכנולוגיות. במקביל קידמנו מאוד פגישות B2B כדי לאפשר קידום ודיונים עסקיים ממוקדים.

ראוי לציין את ההיענות הרבה של גורמים מקומיים בפעילויות שונות וירטואליות כגון אירוע HLS שקיים מנהל סחר חוץ של משרד הכלכלה בשת"פ עם מכון הייצוא בו השתתפו מעל 30 איש וכלל מעל 20 פגישות עם חברות ישראליות ואירוע צד אשר כלל מקבלי החלטות רמי דרג מהתחום.

לצד מגבלות הקורונה הצלחנו גם לקיים אירועים פיזיים כמו סיור חקלאי למגדלי אבוקדו בו ביקרנו בפרויקטים עם טכנולוגיות חקלאיות ישראליות. הביקור היה פעילות המשך לוובינר מאוד מצלח עם חברות ישראליות אשר כיסו את שרשרת הערך של גידול האבוקדו בקניה.

שנת 2020 הייתה גם שנה של שינויים בנספחות, כל צוות קציני הסחר המקומיים בנספחות החלף בצוות חדש נמרץ ורעב להצלחות.

לסיכום, יחד עם כל השינויים אני שמח להביט אחורה על הפעילות שקיימנו. עשרות פעילויות מגוונות, מפגשי חברות, פגישות יחידניות לצד פעילויות גלובליות.

השנה הבאה תהיה מרתקת ועמוסת פעילויות ועל כך בבלוג הבא. אתם מוזמנים לחבור אלינו ולגלות את הפוטנציאל הרב הגלום בקניה ומדינות מזרח אפריקה.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל