חזרתי לגאנה, עדכונים ומידע שימושי

אחרי תקופה ארוכה בארץ וחופשת לידה חזרנו לגאנה. האמת, למרות הפרידה המחודשת מהמשפחה והחברים והפלאפל (איכשהו זה לא נהיה קל יותר עם הזמן),

היה כייף לחזור לגאנה, להרפתקה וכמובן אליכם, לעבודה (:

מצאתי מדינה שחיה עם הקורונה די בשלום. זאת אומרת יש כאן קורונה, אך גם אם הנתונים מוגבלים בשל מספר בדיקות נמוך, בשלב זה כבר די ברור שרוב הגנאים חווים את המחלה בגרסה הקלה שלה, לא נרשם עומס חריג בבתי החולים ומספר המתים במדינה לא עלה. יש ספקולציות רבות למה אבל בשורה התחתונה נראה שלפחות מהפנדמיה הזאת אפריקה יצאה בזול.

זה לא אומר שאין מגבלות: בתי הספר עדיין סגורים, הגבולות היבשתיים סגורים, מסתובבים עם מסכות במרחב הציבורי, עמדות שטיפת ידיים הוקמו בכל פינה באקרה, וכדי להיכנס למדינה צריך לעשות בדיקות למכביר (עוד על כך בהמשך). אבל התחושה הכללית היא של עסקים כרגיל. כל החנויות פתוחות, מסעדות ומלונות פועלים, אירועים מתקיימים כולל התקהלויות למיניהם.

מה שיותר מעסיק את הגנאיים בימים אלו הן הבחירות המתקרבות. ב7.12 אזרחי גאנה ילכו לקלפי להכריע האם להשאיר את השלטון בידי הנשיא הנוכחי ומפלגתו השמרנית (NPP ) או לחזור לנשיא הקודם ומפלגתו הסוציאליסטית יותר (NDC). הנבואה ניתנה לשוטים אז אנחנו נחכה בסבלנות לדצמבר על מנת לדווח לכם על התוצאות. אבל בינתיים מרגיע לדעת שבניגוד לשכנתה בחוף השנהב שם נרשמו מהומות סביב הבחירות כאן הצפי הוא שלא משנה מה יהיו תוצאות הבחירות השקט והביטחון כמו גם הדמוקרטיה צפויים להישמר.

עם זאת חשוב לקחת בחשבון שבימים אלו הקשב הממשלתי מופנה כולו מטבע הדברים לבחירות וזה לא הזמן לדבר איתם על יוזמות עסקיות, חשובות ומעניינות ככל שיהיו. מצד שני זה זמן לא רע להכין את הקרקע ולמצוא מפיץ טוב, ליצור קשרים כך שהממשלה החדשה תמצא אתכם מוכנים וממוצבים היטב בשטח. ואנחנו בנספחות הכלכלית כמובן כאן לעזור לכם במשימה המורכבת הזו. במגזר הפרטי כמובן, עסקים כרגיל ואנחנו ממשיכים לעבוד על מנת לקדם אתכם, בעלי עסקים וחברות ישראליות בשוק. אז תרגישו חופשי לפנות ולשמוע כיצד אנחנו יכולים לסייע.

מעוניינים לבוא לבקר בגאנה?

תהליך הכניסה הוא כדלקמן:

  1. יש לבצע בדיקת קורונה ייעודית בתוך 72 שעות לפני הטיסה ולהביא את התוצאות לצ'ק אין לטיסה. (חשוב לעשות בדיקה פרטית בה מקבלים את התוצאות במסמך רשמי באנגלית).
  2. לפני כניסה לגאנה על כל אדם למלא און ליין הצהרת בריאות. ניתן למלא כאן: https://www.ghs-hdf.org
  3. בכניסה לגאנה יש לבצע בדיקת קורונה מהירה נוספת שהתוצאות אליה מתקבלות תוך שעה עוד במשך השהיה בשדה התעופה. על הבדיקה יש לשלם לפני העלייה למטוס בארץ המוצא בקישור הזה: https://myfrontierhealthcare.com/Home/Ghana
  4. אם תוצאות הבדיקה בשדה התעופה היא שלילית אין חובת בידוד כלל, ואם היא חיובית כמובן יש לשהות בבידוד עד העלמות התסמינים וקבלת תוצאות בדיקה שלילית המעידה שכבר אינך חולה.

נכנסת בשלום? לא לשכוח לעדכן ולבוא לשבת לקפה איתנו בנספחות הכלכלית (:

*שימו לב שעל פי הסיווג הישראלי גאנה היא מדינה אדומה, כך שבחזרה לישראל תצטרכו לשהות בבידוד 14 יום.

הצהרת בריאות לנכנסים לישראל: https://www.gov.il/he/service/request-entry-to-israel-covid19

קורונה גאנה 2
בדיקות קורנה בשדה התעופה באקרה (קרדיט צילום: חיים קארפ)
גם שמירה על הנחיות הקורונה אפשר לעשות בסטייל (: (קרדיט צילום: חיים קארפ)
גם שמירה על הנחיות הקורונה אפשר לעשות בסטייל (: (קרדיט צילום: חיים קארפ)
שומרים על ריחוק חברתי ברחובות אקרה (קרדיט צילום: חיים קארפ)
שומרים על ריחוק חברתי ברחובות אקרה (קרדיט צילום: חיים קארפ)

 

 

 

 

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל