פעילות חקלאית ישראלית למגדלי אבוקדו בקניה

כמדינות מתפתחות רבות, תחום החקלאות הוא הסקטור המוביל בכלכלת קניה והסקטור המוביל בייצוא החקלאי אחרי פרחים הוא אבוקדו.

הביקוש הגלובלי העולה לאבוקדו מצד אחד והפוטנציאל האדיר מצד שני יוצרים עניין רב מאוד בקרב חקלאי קניה לעבור לגידול אבוקדו ולהגיע לאיכות שתאפשר להם ייצוא.

לאור כך, זיהתה הנספחות בקניה הזדמנות לחשיפת טכנולוגיות ישראליות בתחום לחקלאים הקנייתים וקיימה סדרת פעילויות מגוונות שיצרו הד רב הקרב מגדלי האבוקדו במדינה.

הפעילות הראשונה התקיימה לפני מספר שבועות בוובינר בו הציגו חברות ישראליות טכנולוגיות טכנולוגיות שכיסו את כל שרשרת הערך בגידול הפרי הנחשק. חברת עמירן קניה הציגה טכנולוגיות השקיה ופיתוח מטעים כולל החשיבות בשתילים איכותיים, יריב קידר מקידר פרויקטים הציג את חשיבות הדישון ובריאות השורש, רמי כהן מגורי אבוקדו דיבר על הידע של החברה בייעוץ וניהול פרויקטים ואף שפתיחת שווקים באירופה וצפון אמריקה, אדם מפרמסטר הציג את האפליקציה שלהם אשר מסייעת למגדלים למצא קניינים ושוק וחברת אשת-איילון הציגה את יכולתם וניסיונם הרב בבתי אריזה ומיון אוטומטיים.

האירוע זכה לפרסום רחב ולחשיפה רבה ונרשמו אלין מעל 1900 (!) חקלאים.

במקביל פתחנו, בשת"פ עם איגוד מגדלי האבוקדו בקניה, בקבוצת ווטסאפ אשר מונה כבר מעל 140 איש ועדיין מאוד פעילה ואנו חברים בקבוצת מגדלים נוספת של כ 200 חקלאים.

פעילות משלימה נוספת שעשינו היתה משלחת של חקלאים אשר ביקרו בחברות וראו את הטכנולוגיות הישראליות מוטמעות בשטח.

המשלחת ביקרה בעמירן קניה, בית אריזה של אשת-אילון, משתלה של Soloplant ובפרויקט גדול של VP Group שהוקם ועדיין מלווה ע"י גורי-אבוקדו עם ציוד השקיה של נטפים (מטע האבוקדו הראשון של הקבוצה). סיור מרתק בו קיבלנו ידע רב מהחברות והחקלאים נוכחו בחשיבות של הטמעת טכנולוגיות ישראליות במטעים.

פעילות נוספת שאנו מתכננים הוא וובינר עם אגרונום ישראלי מומחה לאבוקדו.

לסיכום, לאחר שזיהינו את הצורך של מגדלי אבוקדו בידע וטכנולוגיות, ביצענו מספר פעילויות במישורים שונים על מנת להביא לחשיפה מקסימלית של טכנולוגיות חקלאיות ישראליות. הנספחות ממשיכה לפעול בתחום האבוקדו והסקטור החקלאי בכלל, נשמח לסייע.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל