קניה נערכת לתקשורת 5G

זה אולי נשמע מוזר, אבל קניה, מדינה ביבשת אפריקה עומדת (כך לפי התכנון) להיות בין המובילות העולמיות אשר תניח תשתיות תקשורת 5G.

חברת Safaricom, ספקית התקשורת הגדולה בקניה, הכריזה לאחרונה על כוונתה להשיק כבר השנה תשתיות לדור 5 של תקשורת אינטרנט. החברה, אשר הרוויחה מעל 390 מ'ד בחמש השנים האחרונות משרותי נתונים (Data) הרבה מעבר לרווחיות שרותי ה Voice, תחל את הפריסה בערים הגדולות ותהפוך למובילה אזורית ובין המובילות גלובלית.

כבר כיום, קניה נחשבת כמובילה אזורית בפריסה תשתיות אינטרנט. מעל 57% מתושבי המדינה משתמשים בתשתיות 4G של Safaricom אשר החלו בדצמבר 2015. בקניה מעל 52 מיליון מכשירי טלפון נייד באוכלוסייה של כ 47 מ'.

לפי החברה, הם כבר מוכנים להתחיל את הפריסה מבחינה טכנית לאחר שסיימו את כל הבדיקות הנדרשות. ספקית הטכנולוגיה תהיה חברת Huawei הסינית, למרות הקולות הרבים הנשמעים כנגד שת"פ עם חברה שמוגבלת במדינות רבות בעולם בשל חשש להיותה מכשיר ריגול לממשל הסיני. הקנייתים השיבו שמתקני החברה לא יורשו להיות ממוקמים בקרבת מוסדות רגישים ומתקני צבא.

רשת 5G מבטיחה לספק מהירויות גלישה גבוהות פי 10 ויותר מרשת 4G ובכך לפתוח אפשרויות רבות שכיום לא מתאפשרות החל מהורדת סרטים, גיימינג מהיר וכלה בשרותי רפואה ופינטק מתקדמים.

חברות טכנולוגיה ישראליות צריכות לבחון האפשרויות הגלומות בשוק הקנייתי המתקדם ולפנות לנספחות המסחרית בניירובי.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל