נספחות ניירובי – סיכום שנת פעילות ראשונה

הגענו לסוף שנה, תקופת הסיכומים. גם אצלנו במינהל סחר חוץ עוסקים בסיכומים ובמבט לשנה הבאה וזו הזדמנות טובה לשתף את לקוחותינו ושותפנו בפעילות הרבה שניהלנו השנה.

פתחנו את הנספחות בניירובי באופן רשמי בסוף 2018 כך שאפשר לומר ש 2019 הייתה שנת העבודה המלאה הראשונה ואני שמח להביט בדוח הסיכום ולומר – עשינו לא רע…

התחלנו מדף חלק, והמשימה הראשונה הייתה ללמוד את הסקטורים בהם נתרכז השנה, מי השחקנים הראשיים, לאן כל סקטור הולך ומה הקנייתים מחפשים שאנו יכולים לספק? לאור כך שאנו עדיין לא באיוש מלא, התמקדנו במספר סקטורים; סייבר, מדעי החיים, טכנולוגיות מים, תשומות לחקלאות ואורבניזציה.

סייבר הוא אחד התחומים החמים כיום בקניה. הממשל הבין שהם בבעיה ובפיגור רב מול הצרכים המידיים שלהם. קניה החלה מהלך ממשלתי להגברת מודעות, הקצאת משאבים, רגולציה והכשרת עובדים ובגדול הקמת מערך סייבר לאומי מעוגן בחקיקה – מרכז ממשלתי להגנת סייבר.

בתחום מדעי החיים הוצאות ממשלתיות על בריאות הן כ 9% מהתמ"ג. עליה של 3% משנת 2017. יש צפי שההוצאות תגדלנה לאור העלייה במחירי הטיפולים והתרופות. במקביל יש צפי לגידול בהוצאות הפרטיות כתוצאה מעליה ברמת החיים בעיקר בערים. קניה פועלת לרה-אירגון תחום הבריאות הלאומי כולל הרחבת מעגל המבוטחים, הסדרת החלוקה בין הממשל המרכזי והמחוזות, דיגיטציה ועוד.

תהליכי עיור (אורבניזציה). בשנה שעברה החל יישום החלטה מלפני 6 שנים להקמת מנהלות עירוניות (כיום הערים מנוהלות ע"י המחוזות). מונו 45 מנהלי ערים. הם בשלב ראשוני של למידת התחום והקמת מנהלת שתאגד פעילויות של כל ראשי הערים. זו הזדמנות לחזק הקשר עם ראשי הערים החדשים ובמקביל לחשוף אותם לטכנולוגיות ניהול פסולת, מים, ניהול תעבורה עירונית, בטחון אזרחים ועוד.

אז מה היה לנו.. תשע משלחות לישראל, שלוש משלחות לקניה, סיוע בהדרכות סייבר בישראל ובקניה, השקת אפליקציות בתחום החקלאות, מפגשיי ארוחת בוקר ועוד ועוד. הרבה פעילות לנספחות צעירה.

מה מתוכנן לשנה הבאה? גיוס קציני סחר והכשרתם, המשך חיזוק הקשר עם גורמי השפעה ושותפים מקומיים.

ומילה לסיום. אנו צריכים אתכם. כל הפעילויות וההשקעה מיועדת רק כדי לאפשר לכם להתרחב ליבשת בכלל (יש לנו כבר שלוש נספחויות בקניה, גאנה ודרא"פ) ולקניה בפרט.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל