למכור קרח לאסקמוסים-מדוע גאנה מעוניינת בטכנולוגיית המים של ישראל?

בימים אלו אנו מסכמים חודש של פעילות אינטנסיבית מאוד בתחום המים בגאנה.

גאנה היא מדינה המבורכת מאוד במים. יש בה שני עונות גשומות, מספר רב של נהרות ואגמים המפוזרים בשטחה. ואם עדיין יש צורך במים, גאנה ברוכה במי התהום הזמינים בקלות יחסית מתחת לפני הקרקע.

אז לכאורה אין בעיה, אלא ששנים רבות של חוסר ניהול של מאגרי המים, יחד עם הגידול המהיר באוכלוסיה, היעדר תשתיות סניטציה מתאימות, כריה בלתי חוקית ועוד. הביאו לכך שרוב תשתיות המים בגאנה מזוהמות ואינן ראויות לשתיה ללא טיפול. בנוסף על מנת לתקן מעט את טעויות העבר ולמנוע את המשך זיהום המים, יש צורך בפיתוח פתרונות לטיפול בשפכים ביתיים ותעשייתים כאחד. כמובן שעבור כל הצרכים האלו נדרשים תקציבים ממשלתיים גדולים שאינם תמיד בנמצא. אולם ישנה הבנה בממשלה כי יש צורך להשקיע בתחום. בנוסף יש גם לא מעט עמותות הפועלות בתחום ואפילו חברות פרטיות שנכנסות לואקום ומנסות למצוא פתרונות ברי קיימא למצוקה.

פעילות הנספחות בתחום שהתחילה עם הגעת מומחה מרשות המים לגאנה לפני כחודש, על מנת לסייע לנו להבין טוב יותר את המצב בגאנה, וכן לספק מידע וכלים לממשלה על ההתמודדות של ישראל עם התחום. בהמשך נעשו דרך אינספור פגישות, פורומים ואירועים. כאשר פעילות השיא היתה הגעת משלחת עסקית בראשות שרת הסניטציה ובמים של גאנה לישראל לכנס ווטק בשבוע שעבר. במהלך הביקור נחשפו אנשי משרד המים והסניטציה, כמו גם חברות פרטיות העוסקות בתחום, ליכולות המיוחדות של ישראל בתחום טיהור ואספקת מים. ולפוטנציאל הרב הקיים לשיתופי פעולה בין המדינות בתחום זה.

הפעילות עוררה ענין רב הן בצד הגנאי ממשלה ומגזר פרטי כאחד והן בקרב החברות הישראליות שחשו שיש כאן לא מעט הזדמנויות רלוונטיות עבורם.

ואם כבר מדברים על הזדמנויות: מצ"ב קישור למכרז: קול קורא לשדרוג מערכות מפעל לטיהור מים, המספק את מי השתייה לאקרה, בגאנה. לפרטים נוספים לחצו כאן אם אתם מעוניינים במכרז אנא צרו קשר ואנחנו נשמח לסייע!

 

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל