GHrow-IL סיכום אירוע -או- האם סקטור החקלאות בגאנה מוכן לטכנולוגיות ישראליות (ספויילר כן..)

בתחילת יוני ערכנו בנספחות את אירוע החקלאות המשמעותי הראשון שלנו כאן בגאנה.

עם שוך ההמולה הגיע הזמן לסכם קצת ולספר לכם מה המחשבות שלנו הלאה..

אז קודם כל קצת מספרים:

  • 3 ימים של כנס
  •  17 חברות ישראליות ומכון וולקני אחד שהציגו בכנס
  • מעל 250 בכירים מסקטור החקלאות בגאנה (סקטור פרטי, ממשלתי, איגודים, NGO ועוד)
  • מעל 270 B2B נערכו במהלך האירועים
  • עבודה עם 5 ארגונים שותפים מקומיים כדי לגרום לכל זה לקרות (AGRA,TBI,GIBS,MASEM,IFC)

הימים היו גדושי פעילות וחוויות, והנה תקציר שהכנתי במיוחד עבורכם:

יום א- סיור בחקלאות גאנה

במהלך היום סיירו חברי המשלחת בשלוש חוות (מדגה, מנגו, אורז) על מנת ללמוד ולחוות את סקטור החקלאות בגאנה על אתגריו באופן בלתי אמצעי. אל האוטובוס הצטרפו כ15 אנשי עסקים גנאיים חשובים בתחומם- חברי Ghana Agribusiness chamber, וכן נציגי משרד החקלאות על מנת לספק לחברות מידע וקשרים בתחומים נוספים. פגשנו את החקלאים, שוחחנו עם השותפים, טעמנו את הדגים, פגשנו צ'יפים, נתקענו עם האוטובוס בחול, והתחלנו להבין מה זה אומר לעשות חקלאות בגאנה, ואיך ניתן לסייע.

יום ב – כנס GHrow-IL

אל הכנס הגיעו כ250 משתתפים (שסוננו מתוך כ500 נרשמים), בכירי סקטור החקלאות בגאנה. במהלך הכנס הציגו החברות בדוכנים ייעודיים, ובמקום נערכו פגישות מעל 200 פגישות B2B ספונטניות.את הכנס פתח שר החקלאות הגנאי, השר עבר בין כל הדוכנים ושמע מכל החברות על הצעת הערך שלהם. לאחר מכן ערך השר פגישות B2B עם חברות ישראליות נבחרות. במהלך הכנס נערכו 3 פאנלים מרכזיים בנושאים שונים, בהם השתתפו החברות הישראליות יחד עם מומחים גנאיים. בנוסף הגיעה פרופ' אלן גרבר ממכון וולקני שנתנה הרצאת אורח וסקירה של חדשנות ישראלית בחקלאות. לכנס אף הוקם אתר ייחודי המספק מידע על החברות המציגות, ובו אף נערכה ההרשמה לכנס.

לאחר הכנס ערכנו קבלת פנים בבית השגרירה למשלחת הישראלית ולשותפים בכנס (AGRA,TBI, לשכת המסחר גאנה ישראל). אל קבלת הפנים  הגיע גם שר החקלאות ששוחח ארוכות עם החברות ובירך אותם.

יום ג- סדנא IFC,TBI וB2B

בבוקר ערכנו מפגש וסדנא לחברי המשלחת עם מומחי החקלאות של IFC וWB. המומחים הציגו את פעילותם בגאנה ובמערב אפריקה, וכיצד ניתן להשתלב בפעילות. בנוסף שיתפו המומחים בתובנות שלהם על סקטור החקלאות בגאנה, הזדמנויות וחסמים ונערך דיון ער בנושא יחד עם נציגי הבנק.

אחר מכן נערכה סדנא קצרה לחברי המשלחת עם נציגי קרן טוני בלייר הפעילים מאוד בתחום החלקאות בגאנה. מטרת הסדנא היתה ללמוד על פעילותם בגאנה ובישראל וכיצד הם יכולים לסייע לחברות הישראליות.

לאחר הסדנא נקבעו לחברות פגישות B2B עם חברות שזוהו כרלוונטיות במיוחד לתחום עיסוקם בלובי של המלון. במהלך הצהריים נערכו מעל 70 פגישות B2B וההדים מהפגישות הן מהצד הגנאי והן מהישראלי היו טובות מאוד.

 

האירוע זכה לחשיפה תקשורתית רבה מאוד לפני ואף אחרי האירוע ועורר עניין רב מהצד הגנאי

והנה כמה מהקישורים לכתבות שהתפרסמו בנושא בגאנה

MEDIA REPORTS
1. GBC (22:00) – https://www.facebook.com/gbcghana/videos/444573862998414/
2. GHONE TV NEWS ( 53:00) – https://www.facebook.com/Ghonetv/videos/337030923656697/
3. JOY BUSINESS – https://ovaviewmonitoring.com/app/article_detail.php?id=16240&t=2&c=242
4. METRO TV
ONLINE
1. GHANAWEB – https://www.ghanaweb.com/GhanaHomePage/business/Ghana-Israeli-Agrictech-Summit-opens-in-Accra-752237
2. GHANA NEWS AGENCY – http://www.ghananewsagency.org/science/ghana-israeli-agrictech-summit-opens-in-accra-150941 / https://www.ghanaweb.com/GhanaHomePage/business/President-Akufo-Addo-to-launch-Rearing-for-Food-and-Jobs-752215
3. GRAPHIC.COM – https://www.graphic.com.gh/business/business-news/ghana-israel-agritech-summit-opens-june-4.html

מבחינתי המסר הכי חשוב שעולה מהכנס הוא המוכנות והרצון של סקטור החקלאות בגאנה לאמץ טכנולוגיות ישראליות, כמובן שעכשיו נדרשת עבודת פולואפ מעמיקה, ויצירת הזדמנויות נוספות על מנת להביא את הדברים לכדי מימוש אך זו ללא ספק היתה התחלה מבטיחה ביותר.

מה הלאה?

על הכוונת כנס AGRF– כנס החקלאות הגדול ביותר באפריקה שיערך ב3-6 בספטמבר הקרוב בגאנה. אנחנו נהיה שם, ומקווים שגם אתם.. שמרו את התאריך וחכו לפוסט עם פרטים נוספים בקרוב!

 

 

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל