בחירת בלוג

Newspaper texture on globe isolated on white background
פתיחת פנייה לנספח הכלכלי
הגשת בקשה לתעודת יצואן

הזדמנויות בתחום האנרגיה בקניה

פורסם ע"י , נספח כלכלי קניה, אפריקה , בתאריך 6 במאי 2019

קניה היא אחת הכלכלות המובילות בתת-סהרה אפריקה – עם צמיחה ממוצעת של מעל 5% בשנים האחרונות, קניה מובילה אזורית הן בעצמה כלכלית והן הפוליטית.

מבחינה אנרגטית עברה קניה מהפכה של ממש בשנים האחרונות. נכון ליוני 2017 לקניה יכולת ייצור של 2,333MW אשר מיוצרים מהידרו-אנרגיה (824MW), תרמו-אנרגיה (803MW), אנרגיה גאותרמית (652MW), רוח (26MW) וביומסה וסולרית כ 29MW.

למרות מקורות הייצור המגוונים ואולי בגללם סובלת המדינה מחוסר סדירות באספקה, אבדן וניצול לא אופטימלי של האנרגיה. כמו כן, למרות מקורות ייצור מגוונים ובדגש על הגידול בייצור ממקורות מתחדשים כגון רוח ושמש עדיין עלויות הייצור גבוהות עקב חוסר יעילות כגון איכות רשת ירודה, חיובים שגויים ולא אופטימליים וגנבות של חשמל ורכיבים.

בקניה פועלות ארבע שחקניות עיקריות בתחום האנרגיה:

  1. Kenya Electricity Generating Company (KenGen) חברת ייצור החשמל אשר מנהלת ומפתחת את מתקני הייצור הקונבנציונליים ואחראים על ייצור 70% מצרכי האנרגיה של המדינה.
  2. Kenya Electricity Transmission Company (KETRACO)אשר אמונה על בנית מערך ההולכה.
  3. Geothermal Development Company (GDC) חברת הפיתוח גיאותרמית
  4. Kenya Power & Lighting Company (KPLC) אשר מחזיקה ומפעילה את מערכת הולכת החשמל והפצה במדינה ומוכרת חשמל ליותר מ -6.7 מיליון צרכנים.

פרטים נוספים תוכלו למצוא בסקר מפורט – לחצו על הקישור

הבעיות הנ"ל הן הזדמנות טובה להציג טכנולוגיות מובילות חדשות אשר יסייעו באופטימיזציה של התחום, שיפור הייעול, מניעת גנבות ועוד.

הנספחויות הכלכליות של ישראל בקניה ודרום אפריקה יחד עם מכון היצוא הישראלי מזמינות אתכם להיות חלק ממשלחת אנרגיה לקניה ולדרום אפריקה אשר מתארגנת בימים אלו.

לפרטים נוספים אנא צרו קשר עם גב' נועה אהרוני, מנהלת ענף קלינטק במכון היצוא aharoni@export.gov.il.

מקווה לראותכם במשלחת!

 

ארנון ארבל נספח כלכלי קניה, אפריקה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי קניה, אפריקה, ארנון ארבל