נספחות כלכלית גאנה- הבית החדש של עסקים ישראלים במערב אפריקה

שלום ונעים להכיר, אני אילת קארפ הנספחת הכלכלית שלכם בגאנה, אפריקה.

אילת קארפ, הנספחת הכלכלית בגאנה, אפריקה
אילת קארפ, הנספחת הכלכלית בגאנה, אפריקה

את המשפט הזה יצא לי להגיד לא מעט בחודשים האחרונים, והתגובות נעו בין: "איפה זה גאנה ומה איבדת שם יא משוגעת", דרך "מה בדיוק האינטרס הכלכלי של מדינת ישראל עם חור באפריקה" ועד ל – " הלוואי והיה לי את האומץ לצאת לכזו הרפתקה".

אז אולי אני אמיצה ואולי סתם השתגעתי אבל אני שמחה ומתרגשת לפתוח את הנספחות הכלכלית הראשונה של ישראל במערב אפריקה. יחד עם עמיתי ארנון שמקים בימים אלו את הנספחות בקניה, ועמית לב שמנהל נספחות מפוארת בדרום אפריקה, אנחנו כאן בשביל לסייע לכם למצות את כל מה שיש ליבשת השחורה הקסומה הזו להציע לאנשי עסקים ישראלים.

 

 

 

קצת על עצמי:

אני בת 32, ירושלמית. בהכשרתי אני מדענית, בעלת תואר שני בביולוגיה סינטטית ממכון ויצמן, ובוגרת תכנית "צוערים לשירות המדינה". בתפקידי האחרון זכיתי להיות מנהלת מחקר ומובילת פרוייקטים באגף אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה והתעשייה, שם עבדתי על פרויקטים מרתקים כמו התכנית האסטרטגית לייצור מתקדם, תכנית הפודטק לקריית שמונה ועוד.

אני אמא של נריה וגיל המקסימות ונשואה לחיים שמשוגע לא פחות ממני.

ghana

 

אז למה גאנה?

אז מסתבר שאי שם במערב אפריקה, במרחק של כ- 10 שעות טיסה מישראל, נמצאת אחת הדמוקרטיות היציבות, הבטוחות והמפותחות ביותר באפריקה.

גאנה היא מדינה קטנה יחסית, כ-30 מיליון תושבים, שכנה לחוף השנהב, טוגו ולא רחוקה מניגריה. היא יצרנית הקקאו מספר שתיים בעולם ואחת מיצואניות הזהב הגדולות בעולם. בגאנה מדברים אנגלית, יש בה חופי ים זהובים, אנשים שמחים, טובים ואוהבי ישראל, ומלא אננס טעים.

ואם זה לא מספיק, חברת גוגל הודיעה לאחרונה שממש פה בגאנה, היא פותחת את מרכז מחקר המוח הראשון שלה באפריקה! וביננו, גוגל יודעים הכי טוב, ואם הם בחרו בגאנה אז כל מילה מיותרת.

coconuts-2727020_640

ומה הקשר לעסקים ישראלים?

נסיעה קצרה ברחובות אקרה, בירת גאנה, ותראו לפחות דגל ישראל אחד מתנופף על מכונית אקראית ברחוב. מדובר במדינה בתנופת התפתחות, שאזרחיה אוהדי ישראל, והיא מציעה שפע של הזדמנויות לעסקים שרוצים להביא את הבשורה והקידמה בחקלאות, בריאות, תשתיות, טכנולוגיות מים, מכרות, סייבר… והשמיים הם הגבול.

המסע שלי פה רק התחיל ובינתיים מקבלים אותנו בזרועות פתוחות. אני מזמינה אתכם להיות שותפים לבניית מערכת יחסים כלכלית מוצלחת ומשגשגת, וכמובן אני והצוות שלי פה בשבילכם לסייע בכל מה שנחוץ.

קצת יותר מידע כלכלי על גאנה תוכלו למצוא בדו"ח של אשרא כאן

והנה כתבה מעניינת על הפתיחה של המרכז של גוגל בגאנה

 

צור קשר עם:

אילת קארפ

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל