הצלחה מסחררת למשלחת המים והאנרגיה לדרום אפריקה

IMG-20150909-00128

כפי שכתבתי כאן בעבר, דרום אפריקה סובלת ממשבר אנרגיה חמור. לאחרונה אמנם חוברה לרשת היחידה הראשונה של תחנת הכח Medupi, שהוסיפה mw800 לכושר הייצור ובתוספת מיעוט תקלות ומזג אוויר נוח אנחנו כבר למעלה מחודש (טפו טפו) ללא הפסקות חשמל יזומות.

מי שסובל מהמצב הזה הם יבואני הגנרטורים הקטנים, שחגגו בחודשים האחרונים ועכשיו תקועים עם מלאי. עם זאת, אף אחד כאן לא משלה את עצמו שהפסקות החשמל היזומות הן נחלת העבר, שכן שילוב של תקלות וביקושים גבוהים יחזירו לנו את הפסקות החשמל, שצפויות להימשך לכל הפחות עד שנת 2020.

גם על משבר המים המתהווה כבר כתבתי. מכיוון שאנחנו כאן בדיוק בשביל לעזור לחברות הישראליות לנצל הזדמנויות מסוג זה, הבאנו לכאן בתחילת החודש, בשיתוף עם מכון היצוא ותכנית ניוטק, משלחת בת 11 חברות ישראליות מתחום האנרגיה החלופית, היעילות האנרגטית והטיפול במים.

קבלת הפנים לה זכו החברות הייתה חמה. למרות מה שאתם אולי קוראים מפעם לפעם על פעילות ארגוני החרם כאן, הייתה היענות גבוהה מאוד הם מהסקטור הפרטי והן מהסקטור הציבורי. למעלה מ-50 גופים וחברות מקומיות הגיעו לפגוש את המשלחת. בין הגורמים המקומיים שהגיעו: חברת המים הגדולה באפריקה, חברת החשמל של דרום אפריקה, חברות כרייה, חברות תשתית ובנייה מהגדולות ביבשת, חברות תעשייתיות גדולות, סוכנים ומפיצים, בנקים וגופי מימון מובילים וגם עיריית פרטוריה, העירייה הרביעית בגודלה בדרום אפריקה.

גורמי מקצוע שונים הגיעו גם הם על מנת לתדרך את החברות הישראליות לגבי האתגרים וההזדמנויות שיש כאן בתחום. בין המרצים: חברת PWC, כריס ילנד, מומחה אנרגיה ומו"ל של מגזין אנרגיה וכן יו"ר איגוד ה-PV של דרום אפריקה.

מה שעלה מהמצגות שלהם הוא שיש כאן לא מעט הזדמנויות. מי שידע להתחבר לשותפים הנכונים ולהציע פתרונות המותאמים לאתגרים בדרום אפריקה יוכל להצליח כאן. בדיוק בשביל לעזור לכם בזה אנחנו כאן לשירותכם.

IMG-20150908-00111

צור קשר עם:

איתי מלכיאור

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל