שגרירי אפריקה בישראל: לקראת ווטק 2015

ישראל מייחסת חשיבות רבה לחיזוק קשריה הכלכליים והמסחריים עם יבשת אפריקה.

אפריקה, המונה אוכלוסייה של מעל ל-1.1 מיליארד בני אדם, צומחת מדי שנה בלמעלה מ- 5%. אפריקה על 54 המדינות שבה, מהווה שוק עם הזדמנויות רבות ופוטנציאל אדיר עבור התעשייה הישראלית.

אחת ההזדמנויות הללו הינה בתחום המים. מדינות רבות באפריקה מתמודדות עם אתגרים, הקשורים למחסור במים, נגישות מוגבלת למים ואוכלוסייה גדולה מדי שלא נהנית מגישה למים ראויים לשתייה.

ישראל, כמדינה שהתמודדה בעבר ועודנה מתמודדת עם מחסור במשאבי טבע בכלל ומשאב המים בפרט, נדרשה לפתח כלים חדשניים, שיאפשרו לה להתמודד עם האתגרים הללו.

במסגרת מאמץ לשיתוף ידע עם אפריקה בתחום זה, החליט משרד הכלכלה, בשיתוף עם משרד החוץ, לקיים יום סיור ייעודי לשגרירי מדינות אפריקה ולהכיר להם חברות ישראליות עם פתרונות חדשניים. באירוע ישתתפו שגרירי אנגולה, אתיופיה, דרום אפריקה, דרום סודאן, חוף השנהב, ניגריה, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, קניה (בכיר בשגרירות) ורואנדה.

הפעילות התקיימה בשיתוף מכון היצוא הישראלי והתכנית הלאומית לקידום תעשיות המים והאנרגיה המתחדשת Israel NewTech.

השגרירים ביקרו בחברת GalWater, באתר אשכול של חברת מקורות. כמו כן, הוצגו בפניהם שתי חברות הזנק ישראליות חדשניות: NeoTop ו-Solaris.

AfricaAmbassadors

 

פעילות זו התקיימה במסגרת פעילויות קידום לקראת תערוכת ווטק 2015 (Watec), שתתקיים בישראל בין התאריכים 13-15 באוקטובר 2015. תערוכת WATEC הינה תערוכה וכנס בינלאומיים, המתמקדים בטכנולוגיות מים ומדובר באירוע הגדול ביותר בישראל בתחום זה.

DiplomaticCorpTour9.15

  • לתמונות האירוע, לחצו כאן.

צור קשר עם:

אוריאל רביב

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל