לקט הזדמנויות ואירועים בתחום המים והאנרגיה

מי שעוקב אחרי הבלוג שלי יודע, שנושא המים ונושא האנרגיה הם הנושאים החמים כאן בימים אלו. אנא ראו להלן מספר אירועים והזדמנויות בתחום:

משרד האנרגיה הדרום אפריקני פרסם בשבוע שעבר מכרז לקו-גנרציה

המכרז שפורסם בשבוע שעבר הוא בהיקף כולל של MW 1,800. הכוונה היא לייצר מים חמים וחשמל ממקורות שונים, כולל פחם, גז טבעי, ביו-מסה ופליטות חום בתעשייה. שרת האנרגיה מסרה, שבכוונתה לפעול באופן מהיר להגעה לרשימת זוכים וכן, שבכוונתה לפעול להגדלת ההקצאה. לקריאה נוספת.

 

משלחת לדרום אפריקה בתחום האנרגיה המתחדשת והיעילות האנרגטית

כפי שכבר ציינתי, המחסור בחשמל בדרום אפריקה גורם לסקטור המסחרי והתעשייתי להתעניין בפתרונות ייצור עצמאיים מאנרגיה מתחדשת וכן לחפש פתרונות להתייעלות אנרגטית. עקב כך, אנחנו מתכוונים להביא לדרום אפריקה בתאריכים ספטמבר, בשיתוף עם מכון היצוא, משלחת חברות ישראליות מתחומים אלו. המשלחת תיפגש עם גורמים מוניציפליים, חברות כרייה, חברות נדל"ן גדולות, תעשייה עתירת אנרגיה ועוד. אם אתם מעוניינים להשתתף. לפרטים נוספים לחצו כאן. מומלץ ליצור קשר בהקדם.

 

שר המינרלים, האנרגיה והמים של בוטסואנה מבקר בישראל השבוע 

השבוע מבקר בישראל שר המינרלים, האנרגיה והמים של בוצוואנה יחד עם בכירים ממחלקות האנרגיה והמים במשרדו. גם בוצוואנה סובלת ממחסור באנרגיה, בין היתר בשל הישענות על דרום אפריקה והפסקות חשמל יזומות הן גם שם דבר שבשגרה. גם נושא המים במדינה, שחלקים נרחבים ממנה הם מדבר, נמצא במרכז תשומת הלב ונראה, שהגבלות השימוש, שהוטלו ב-2012, ימשיכו עד שנת 2020 לפחות. המאגר המרכזי, שמספק את רוב המים לגאבורון הבירה נמצא בשפל חסר תקדים של פחות מ-3% ובנוסף הממשלה עומדת להעלות את תעריפי המים. במסגרת ביקורו, ייפגש השר עם חברות מתחום האנרגיה והמים. בכוונתנו להזמין גורמים מבוצוואנה להיפגש עם משלחת האנרגיה, שתבקר כאן בספטמבר.

 

קול קורא לכנס WISA 2016, כנס המים הדו-שנתי של דרום אפריקה

פעם בשנתיים עורך מכון המים של דרום אפריקה כנס מרכזי בנושאי מים. הכנס הבא יערך במאי 2016 בדרבן. בסוף החודש מסתיים החלון להגשת תקצירים לכנס. נושאי הכנס רבים ומגוונים וניתן להגיש תקצירים במגוון נושאים. ניתן לראות את הנושאים ואת דרכי ההגשה כאן.

אז אם אנרגיה ומים הם התחום שלכם מחכות לכם שפע הזדמנויות באפריקה הדרומית וכמו תמיד הנספחות המסחרית לשרותכם.

 

צור קשר עם:

איתי מלכיאור

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל