עוגיות אלזה'ס סטורי – להשיג עכשיו בדרום אפריקה

בימים אלה עולים על מדפי רשת הסופרמרקטים הגדולה בדרום אפריקה Pick n Pay עוגיות המותג "אלזה'ס סטורי" הישראלית.

מותג "אElsa1לזה'ס סטורי" (Elsa's Story) הוא מותג היצוא של חברת "לחמי" הישראלית שנרכשה על ידי ויסוצקי. החברה החלה לייצא לראשונה בשנת 2003 לארה"ב וכיום מייצאת עוגיות, קרקרים וריבות לכ- 20 מדינות ברחבי העולם. רשת Pick n Pay היא רשת הסופרמרקטים הגדולה בדרום אפריקה. לרשת כ- 1000 סניפים, היא בעלת מחזור מכירות המסתכם ב-6 מיליארד דולרPNP logo בשנה, ומעסיקה כ- 4000 עובדים. היקף העסקה כ- 80 אלף יורו. במסגרת העסקה יופצו מוצרי החברה בכ- 300 מסניפי הרשת ובשלב מאוחר יותר ישולבו בשאר הסניפים.

אבל הסיפור התחיל כבר לפני זמן רב. לפני קצת למעלה משנה פנתה החברה לנספחות המסחרית ביוהנסבורג, על מנת שתסייע לה בהבאת קניינים מדרום אפריקה לביתן החברה בתערוכת ISM, שבקלן. מבדיקה שערכנו הסתבר, שמנהל היבוא של רשת פיק אנד פיי מתכנן לבקר בתערוכה ותיאמנו ביקור שלו בביתן החברה. לאחר מכן, בחודש מאי, שבו הצדדים ונפגשו במהלך ביקור של קנייני הרשת בישראל, שנערך ביוזמת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בדרום אפריקה ומכון היצוא.

Elsa2להלן ציטוט מדברי מנכ"ל החברה, מיכאל אהרונסון, בהודעה שהופצה לעיתונות על ידי מכון היצוא: "זוהי הפעם הראשונה שאנו מייצאים לדרום אפריקה. זהו צעד חשוב עבורנו מבחינת גיוון והגדלת יעדי היצוא שלנו. בשלב זה שלחנו עוגיות חמאה בווריאציות שונות ביניהן עוגיות עם סוכר חום, שקדים, תפוזים. אנו מחכים לקבלת התגובות והפידבקים מהצרכנים בדרום אפריקה בכדי להכיר את הטעמים המועדפים עליהם".

פיק אנד פיי אינה הרשת היחידה בדרום אפריקה. אנחנו עובדים לא מעט עם רשתות מתחרות, כגון Massmart (בבעלות חלקית של וולמארט) או Shoprite-Checkers וכן עם רשתות הפארמה ובתי הכלבו. ערוץ פעילות נוסף הוא מול יבואנים, סיטונאים ומפיצים. לקראת סוף השנה מתוכנן ביקור של הנהלת רשת הפארמה Dischem בישראל, בשיתוף עם מכון היצוא, וכן ביקור של קניינים שונים בביתנים הלאומיים של ישראל המוקמים על ידי מכון היצוא בתערוכות כגון PLMA ו-ANUGA.

רגע. לפני שכולכם פונים אלי בבקשה להיכרות עם הרשת או כל עזרה אחרת להלן כמה נקודות ולקחים מהסיפור של לחמי:

  1. זמן. התהליכים בדרום אפריקה ארוכים ואיטיים. לקח למעלה משנה מהקשר הראשון בין הצדדים עד שהמוצרים הגיעו למדפים. בשביל דרום אפריקה, מדובר על תהליך מהיר.
  2. צריך להיות מודעים לחוקים ותקנות מקומיים. חוק סימון המוצרים בדרום אפריקה שונה מכמעט כל מקום אחר בעולם. בשל כך, גם אם אתם כבר מייצאים למדינות דוברות אנגלית, סביר להניח שתהיו חייבים להכין אריזה חדשה או מדבקות עבור דרום אפריקה. מעבר לכך, אם הנכם פועלים מעבר לקו הירוק תאלצו על פי חוק לציין זאת.
  3. דרישה נוספת של רוב השחקנים הרציניים בתחום המזון היא תעודת HACCP.
  4. לישראל אין הסכם סחר חופשי עם דרום אפריקה כפי שיש למשל לאיחוד האירופי. הדבר מייקר את המוצרים המיובאים מישראל באופן ניכר ולכן המוצרים צריכים להיות בעלי הצעת ערך ייחודית או גבוהה והמחירים תחרותיים.
  5. השוק הכשר בדרום אפריקה אינו גדול במיוחד. יש כאן כ-70,000 יהודים ולא כולם שומרים כשרות. מעבר לכך חלק גדול מהמוצרים המיוצרים כאן נושאים הכשר, כך שאין מחסור במוצרים כשרים. חריג לכך הוא שוק ה"כשר לפסח".אם יש לכם מוצרים איכותיים הכשרים לפסח (ללא קטניות!) תהיה לכך דרישה כאן. הקניות של הרשתות והיבואנים לפסח 2016 מתחילות בקרוב מאוד.

צור קשר עם:

איתי מלכיאור

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל