אתיופיה מתעוררת!

כפי שפורסם לאחרונה בעיתונות הישראלית, בקרוב מאוד ייחנך קו המטרו הראשון באדיס-אבבה, בעוד שתל-אביב תיאלץ להמתין למטרו עוד מספר שנים.

אם כך, גם ישראל יכולה ללמוד מאתיופיה, ובפוסט זה אציג הזדמנות ייחודית להכיר מעט יותר לעומק את אתיופיה, וההזדמנויות הקיימות בה ליזמים ישראליים.

לפני כן, ארצה לפתוח בפסקה האחרונה מהפוסט הקודם בנושא אתיופיה:
"לסיכום, עשיית העסקים באתיופיה אינה קלה בעיקר בעקבות בירוקרטיה מסובכת ואי ידיעת השפה האנגלית במדינה, אך הפוטנציאל הינו עצום בעקבות הצמיחה הגבוה ותוכניות השקעה בתשתיות של הממשלה ועל כן מומלץ לעקוב אחר ההתפתחויות וההזדמנויות במדינה".

כפי שנכתב בפוסט הקודם וכפי שכל מי שעוסק באפריקה יודע, קיימות הזדמנויות עסקיות רבות, אך הדרך למימושן רצופת מהמורות וקשיים. נגישות נמוכה למידע אמין, היא אבן הנגף הראשונה בדרכנו להצלחה באפריקה.

לכן, אני שמח להציג בפניכם את "כנס אתיופיה מתעוררת!", שיתקיים ב-11.3.2015, בקמפוס תל-אביב ליזמים של גוגל.

בין הנושאים שיוצגו בכנס:

  • הטבות שמציעה ממשלת אתיופיה למשקיעים
  • הפרויקטים הגדולים באתיופיה ב-2015
  • כלי הסיוע שמציע משרד הכלכלה ליצואנים

הכנס הוא פרי עבודתם המשותפת של מוקד היזמות הארצי ליוצאי אתיופיה במסגרת מט"י נתניה, ושל חברת Shata Consulting. אגב, נתן שאטה, בעלי Shata Consulting, הינו בוגר מט"י נתניה, והכנס הוא אחת הדרכים שלו להחזיר טובה לקהילה. את נתן, כמו גם את רו"ח יצחק אהרון, מנהל מוקד היזמות ושחקנים אחרים בסצנת היזמות והעסקים עם אתיופיה, תוכלו לפגוש בכנס.

תכנית הכנס המלאה ודרכי ההתקשרות למארגנים נמצאים כאן. אנא שימו לב, כי ההשתתפות בכנס היא ללא עלות, אך מותנית ברישום מוקדם כאן.

מינהל סחר חוץ, במשרד הכלכלה, בשיתוף מכון היצוא הישראלי, מארגן השנה משלחת יצואנים ישראליים מתחום החקלאות לשורת אירועים ופגישות עסקיות באתיופיה ובקניה. בפעילות יתמכו שגרירויות ישראל באתיופיה ובקניה, יחד עם העובד המקומי של משרד הכלכלה בקניה.

פרטים נוספים על המשלחת ואופן ההצטרפות יפורסמו בהמשך השנה.

להתראות בכנס אתיופיה מתעוררת!

800px-Lion_of_Judah,_Addis_Ababa,_Ethiopia
Lion of Judah, Addis Ababa, Ethiopia (Wikimedia, Rjruiziii)

צור קשר עם:

גיא כהן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל