לייצא מוצרי קוסמטיקה ל… הודו!

שוק הקוסמטיקה בהודו חווה צמיחה משמעותית ויש לו פוטנציאל משמעותי לעתיד.

 

גודל שוק וצמיחה: שוק הקוסמטיקה בהודו חווה צמיחה חזקה בשנים האחרונות. גורמים כמו הגדלת ההכנסה הפנויה, עיור, שינוי אורחות חיים ודגש הולך וגובר על טיפוח אישי תרמו להתרחבות השוק. השוק כולל פלחים שונים כמו טיפוח עור, טיפוח שיער, איפור, ניחוחות ומוצרי טיפוח אישי. למעשה, ניתן לראות בהגברת המודעות בקרב קהל הצרכנים לגבי טיפול וטיפוח אישי בהודו. הצרכנים הופכים מודעים יותר למראה, טיפוח העור וההיגיינה שלהם, מה שמוביל לביקוש גדול יותר לקוסמטיקה ולמוצרי טיפוח אישי.

במקביל, עם התמקדות גוברת בבריאות, נרשם מעבר למוצרים טבעיים וצמחיים ובמרכיבים טבעיים, ויש העדפה גוברת לקוסמטיקה טבעית וצמחית בהודו. הצרכנים מחפשים מוצרים נקיים מכימיקלים מזיקים ומציעים יתרונות בריאותיים נתפסים. מגמה זו הובילה להופעתם של מותגים הודיים ובינלאומיים רבים המציעים מוצרי קוסמטיקה טבעיים ואורגניים.

מקומו של המסחר אלקטרוני והקמעונאות המקוונת הוא אחד ממחוללי הצמיחה של המשק ההודי מזה זמן רב. גם שוק הקוסמטיקה בהודו היה עד לעלייה במכירות מקוונות, מונע בעיקר על ידי פלטפורמות מסחר אלקטרוני. הנוחות של קניות מקוונות, זמינות של מגוון רחב של מוצרים והנחות אטרקטיביות תרמו לצמיחת הקמעונאות המקוונת. מותגים מבוססים רבים, כמו גם מצטרפים חדשים, משתתפים באופן פעיל בערוצי מכירה מקוונים.

למעמד הבינוני הגדל והגדלת ההכנסה הפנויה של הודו הייתה השפעה חיובית על שוק הקוסמטיקה. בני המעמד הבינוני – בינוני גבוהה מוכנים לרכוש מוצרי קוסמטיקה ומוצרי טיפוח אישיים איכותיים וחדשניים. בתוך כך, מגזר הטיפוח לגברים בהודו צבר תאוצה, כאשר מספר גדל והולך של גברים מגלים עניין במוצרי טיפוח אישי. מותגים משיקים קווי מוצרים ספציפיים הנותנים מענה לצרכי הטיפוח של גברים, כולל טיפוח עור, טיפוח שיער, טיפוח זקן ואביזרי טיפוח. גם בחלקים הכפריים יש פוטנציאל. בעוד אזורים עירוניים נותרו המוקד העיקרי של שוק הקוסמטיקה, עם שיפור התשתיות, השאיפות העולות והנגישות המוגברת למוצרים, הצרכנים הכפריים הופכים בהדרגה לפלח יעד חשוב עבור חברות קוסמטיקה.

עם זאת, שוק הקוסמטיקה בהודו מתמודד עם אתגרים כמו תחרות עזה, רגישות למחירים בקרב צרכנים,  וצורך ברשתות הפצה אפקטיביות, במיוחד באזורים מרוחקים. למרות זאת, שוק הקוסמטיקה בהודו ממשיך להתרחב, מונע על ידי שינוי העדפות הצרכנים, הגברת העיור והשאיפה לטיפוח אישי ובריאות. עם אוכלוסייה גדולה וגדלה, הכנסה פנויה עולה והתמקדות במוצרים טבעיים ואורגניים, הודו מציגה הזדמנויות משמעותיות עבור מותגי קוסמטיקה מקומיים ובינלאומיים כאחד.

 

 

גם אתן/ם רוצים/ות לפרוץ ולהצליח בבירה העסקית של הכלכלה הגדלה בעולם? מעונינים למצוא לקוחות בשוק ההודי הענק? יש לכן מוצר שאתן חושבות שיכול לעבוד בתת היבשת ההודית? דברו איתנו!

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn  של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

 

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל