בנגלורו, בירת מדינת קרנטקה – עיר ההי-טק של הודו

קרנטקה היא אחת המדינות העשירות בהודו שתורמת מעל 8% לתוצר הכולל של המדינה. ההכנסה לנפש גבוהה ב- 70% מההכנסה הלאומית לנפש של הודו.

למרות האתגרים, לקרנטקה יש צמיחה כלכלית מהירה בשנים האחרונות. קרנטקה היא מרכז IT חשובה ומובילה בהודו בעשורים האחרונים. המדינה המדינה מדורגת במקום הראשון בייצוא תוכנה ובמקום רביעי בייצוא סחורות בהודו. מגזר השירותים הוא המרכיב הגדול ביותר בכלכלת המדינה.

בנגלור היא עיר הבירה של קרנטקה ואחת הערים החשובות ביותר בהודו. העיר ידוע בתור מרכז ה – IT  של הודו ומועדפת על משקיעים זרים וחברות רב-לאומיות.

בנגלורו מתגאה במעמדה הראוי כבירת הסטארט-אפ של הודו, שכן בעיר זו שוכנים 40 מתוך 100 חדי קרן בהודו.

רבות מענקיות ה – IT  העולמיות מחזיקות במשרדים בבנגלור והתרומה הכלכלית של בנגלור היא רבה.

סקטור ה – IT  של בנגלור תורם כ- 34% עד 40% מכלל יצוא ה- IT  של הודו. בנגלור גם אחת הערים החכמות והמתקדמות בהודו.

בנגלור היא מרכז ה – IT בשל בחירת העיר עבור השקעות זרות ישירות, חברות מקומיות, חברות רב לאומיות, וסטארט-אפים. בבנגלור יש מספר אזורים כלכליים מיוחדים ופארקי תוכנה  –  special economic zones.  בנוסף יש אזורים ייעודיים לתעשיות התעופה והביוטכנולוגיה. זה הופך את בנגלור לנחשק ביותר עבור רוב החברות המקומיות והזרות. קל להקים את המשרדים שלהן בבנגלור עבור החברות.

יתרון נוסף שמקבלים חברות מהקמת משרדיהן בבנגלור, הוא הכמות העצומה של כוח אדם מיומן. זה נתון חשוב עבור חברות MNC וענקים מקומיים שרוצים להקים את משרדים עם מאות עובדים.

יש יותר מ – 10,000 סטארטאפים פעילים בבנגלור ויש כמות טובה של מכונים אקדמיים ומכללות להנדסה בבנגלור. זה מקל על המעסיקים להציע משרות לעובדים ולסטודנטים.

לפרטים על פעילות הנספחות במדינות דרום הודו ועל הזדמנויות עסקיות ניתן לפנות ל- bangalore@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל