אז מה קורה עם שוק הפינטק בהודו?

שוק הפינטק בהודו חווה צמיחה אדירה במהלך השנים האחרונות, ומגמה זו צפויה להימשך גם בשנים הקרובות. סטארטאפים מתחום הפינטק בהודו שיבשו את השירותים הבנקאיים והפיננסיים המסורתיים על ידי מתן פתרונות חדשניים ונגישים לצרכנים ועסקים.

אחד המניעים העיקריים לצמיחה בשוק הפינטק בהודו הוא הכלכלה הדיגיטלית הגדולה והמתרחבת במהירות. עם למעלה מ-600 מיליון משתמשי אינטרנט ויותר מחצי מיליארד חשובונות סמארטפון, להודו יש שוק פוטנציאלי ענק לשירותי פינטק. בנוסף, הדחיפה של הממשלה לתשלומים דיגיטליים והכלה פיננסית יצרה סביבה רגולטורית נוחה לסטארט-אפים פינטקים לשגשג. חלק מהתחומים המרכזיים שבהם משפיעים חברות סטארט-אפ פינטק בהודו כוללים תשלומים דיגיטליים, הלוואות, ביטוח וניהול עושר. חברות כמו Paytm, PhonePe ו-Google Pay התגלו כמובילות בתחום התשלומים הדיגיטליים, בעוד שפלטפורמות הלוואות כמו Cred ו-ZestMoney הופכות את האשראי לנגיש יותר לצרכנים.

בשנים הקרובות, שוק הפינטק בהודו צפוי להמשיך לצמוח בקצב מהיר. על פי דוח של PwC India ו-FICCI,  שוק הפינטק בהודו צפוי להגיע ל-31 מיליארד דולר עד 2025, לצמוח בקצב צמיחה שנתי מורכב (CAGR) של 22.7% בין 2020 ל-2025. אחד הגורמים המניעים את הצמיחה הזו הוא האימוץ הגובר של תשלומים דיגיטליים בהודו. ככל שיותר צרכנים ועסקים יאמצו תשלומים דיגיטליים, יגבר ביקוש לפתרונות פינטק המספקים אפשרויות תשלום מהירות, מאובטחות ונוחות.

תחום צמיחה נוסף עבור סטארט-אפים בתחום הפינטק בהודו הוא הלוואות. עם אוכלוסייה גדולה ללא בנקאות וגישה מוגבלת לאשראי מסורתי, יש הזדמנות משמעותית עבור חברות סטארט-אפ בתחום הפינטק לספק פתרונות הלוואות חדשניים. זה יכול לכלול פלטפורמות הלוואות עמית לעמית, סטארט-אפים של מיקרופיננסים ומודלים חלופיים של ניקוד אשראי.

לסיכום, שוק הפינטק בהודו ערוך להמשך צמיחה בשנים הקרובות, המונע על ידי שילוב של גורמים כולל הכלכלה הדיגיטלית הגדולה והמתרחבת של המדינה, סביבה רגולטורית נוחה ואימוץ הולך וגובר של פתרונות פינטק על ידי צרכנים ועסקים. עם סטארטאפים חדשניים שמובילים את המשימה, העתיד של הפינטק בהודו נראה מזהיר.

 

גם אתן/ם רוצים/ות לפרוץ ולהצליח בבירה העסקית של הכלכלה הגדלה בעולם? מעונינים למצוא לקוחות בשוק ההודי הענק? יש לכן מוצר שאתן חושבות שיכול לעבוד בתת היבשת ההודית? דברו איתנו!

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

~~

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn  של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל