חדשות מעניינות בעולם התעופה ממערב אפריקה

חברת התעופה הלאומית של גאנה צפויה לחזור לפעילות במהלך הרבעון ה- 3 של 2023.

פעילות החברה הלאומית של גאנה, שתיקרא בפשטות GhanaAirlines צפויה להתחדש לאחר הפסקה כלל לא קצרה של 13 שנים, מאז  נסגרה החברה הלאומית הקודמת. האחרונה נקראה Ghana International Airlines  ופעלה בין השנים 2005-2010 לאחר שהחליפה את Ghana Airways  שפעלה מקום המדינה ב- 1958 ועד 2004. החברה המחודשת צפויה להפעיל טיסות בינ”ל גם ליעדים כמו ניו-יורק או לונדון, וכן טיסות מקומיות בין הערים הגדולות בגאנה (אקרה, קומאסי, טמלה, טקורדי). כיום מי שמבקש לטוס מ/אל גאנה משתמש בשירותיהם של חברות תעופה בינ”ל מגוונות, אך רשימת היעדים אליהם יש טיסות ישירות עדיין מוגבלת באופן יחסי.

ההודעה כאמור של חברת התעופה של גאנה, מצטרפת להודעה משמחת של מדינה נוספת במערב אפריקה, הלוא היא ניגריה – החל מהשבוע הקרוב יופעל קו טיסה סדיר בין לגוס, ניגריה לתל-אביב. קו זה יופעל ע”י חברת התעופה המקומית Air Peace באמצעות 3 טיסות שבועיות באמצעות צי מטוסי 777. הקו צפוי לשרת את האלפים הרבים של הצליינים שמגיעים מניגריה לישראל מדי שנה, וכן אנשי עסקים ישראלים ומערב אפריקאיים שעד כה לא יכלו להגיע בטיסות ישירות.

כיום הדרך הפופולרית להגיע מאקרה, בירת גאנה, לישראל, היא באמצעות טיסה עם טורקיש, אתיופיאן, או אמירייטס, וקונקשן באינסטנבול, אדיס-אבבה או דובאי בהתאמה. הדרך לטיסות ישירות בין גאנה לישראל עוד ארוכה, אך פתיחתה המחודשת של חברת תעופה לאומית במדינה אמורה להגדיל את התחרותיות בהיצע הטיסות ומסמלת עוד צעד בהתקדמותה של גאנה לעבר אינטגרציה גלובלית, והעובדה שישנה כעת טיסה ישירה מניגריה יכולה להגדיל בהמשך את היצע טיסות הקונקשן בין גאנה וישראל, במידה ויהיו בעתיד הסכמי תעופה מתאימים.

הנספחות הכלכלית של ישראל בגאנה פועלת באופן רציף להבאת אנשי עסקים מגאנה לפקוד את ישראל. בחודש יוני הקרוב צפויות להגיע משלחות עסקיות מגאנה לישראל במגוון תחומים – מים, סייבר, חקלאות ובריאות.

חברות ישראליות שמעוניינות לשמוע על עוד הזדמנויות בגאנה מוזמנות ליצור איתנו קשר.

 

צור קשר עם:

yanivt

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל