איחוד האמירויות מצמצמת את השימוש בפלסטיק ומחפשת פתרונות אלטרנטיביים

לפני מספר שבועות הודיעה ממשלת איחוד האמירויות כי החל מה-1 בינואר 2024 יאסר השימוש בשקיות פלסטיק חד פעמיות והחל מ-1 בינואר 2026 יאסרו ייבוא של מוצרי פלסטיק חד פעמיים (Single-Use Plastic) לרבות: סכו”ם, כוסות, קלקרים, אריזות מזון, בקבוקים, מטליות לחות, מיקרו חלקיקי פלסטיק שבשימוש בקומסטיקה.

ההחלטה מאמצת מסמך מדיניות שפורסם במרץ 2020 על ידי הסוכנות  להגנת הסביבה של אבו דאבי ומרחיבה לרמה הפדרלית את האיסור שנקטו כבר חלק מהאמירויות בשנה האחרונה לצמצום השימוש בפלסטיק, בין אם באיסור גורף ובין אם במיסוי.

כיום למעשה במרבית הסופרים וחנויות המסחר במרכזי המסחריים הגדולים, השימוש בשקיות פלסטיק נעשה באופן מוגבל ויש עידוד לשימוש בשקיות מחומרים מתכלים או רב פעמיים. באבו דאבי שאסרה שימוש בשקיות החל מיוני האחרון, מדווחים על ירידה של כחצי מיליון שקיות ביום בחנויות ריטייל.

הציבור מגיב בחיוב למהלכים אלו והדבר מתכתב עם יוזמות של חלק מהחברות המובילות באמירויות בנוגע לצמצום בשימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים, דוגמת אתיחאד אירליינס שהשיקה Single-Use Plastic Free Flight והצהירה על צמצום של 80% בשימוש בפלסטיק.

על רקע האיסור הגורף לשימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים, אשר יכנס לתוקף בינואר 2026, החלה הערכות בקרב תעשיית המזון והמשקאות, קוסמטיקה, הריטייל וכן תעשיות נוספות שעושות שימוש בפלסטיק לאריזות, למציאת פתרונות אלטרנטיביים Cost-Effective

חשוב לציין שרפורמה זו היא חלק משורה של יוזמות שהאמירויות מקדמת לטיפול במשבר האקלים והגנת הסביבה  האחרונה ואשר צברו תאוצה, עת הוכרז כי האמירויות יארחו את ה COP28 – ועידת האקלים של האו”ם, אשר תקיים בדובאי בין 30 בנובמבר ו-12 בדצמבר.

הנספחות הכלכלית קוראת לחברות ישראליות בעלות מוצרים קיימים, פתרונות וטכנולוגיות חדשניות בתחום לפנות אלינו בכתובת:  UAE@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אביעד טמיר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל