עתיד הרכב החשמלי נמצא בהודו

תעשיית הרכב, סיפור ההצלחה הגדול ביותר בענף הייצור (Manufacturing) בהודו, נאבקת בירידה במכירות ובפריון במשך מספר שנים, כאשר מגפת הקורונה רק העצימה את המגמה. כעת, בשל מחירי האנרגיה המאמירים, מיקוד מחדש של התעשייה יכול להוות תקווה חדשה למגזר זה, המהווה 40% מהתוצר התעשייתי בהודו.

שוק הרכב החשמלי (EV) העולמי מתפתח בקצב מהיר – הנתח העולמי הכולל עומד על 8.3% (רכבים חשמליים עם סוללות, וכלי רכב חשמליים פלאג-אין היברידיים), וזאת לאחר צמיחה של 4.2% בשנת האחרונה, עם 6.75 מיליון כלי רכב חשמליים על הכביש. רכבים חשמליים זוכים לתשומת לב רחבה ברחבי העולם, הודות לתרומתם להפחתת פליטות גזי חממה ומניעת דילול משאבי הטבע. גם שוק הרכב ההודי מתפתח במהירות כאשר יותר מ-300 אלף כלי רכב נמכרו בשנה החולפת, עלייה של 168% מהשנה שקדמה לה. אימוץ מתמשך של כלי הרכב החשמליים בהודו מבוסס על הסכם פריז להפחתת פליטת פחמן, לפיו מחוייבת הרפובליקה לשיפור איכות האוויר באזורים עירוניים ולהפחתת יבוא הנפט.

תעשיית הרכב ההודית היא החמישית בגודלה בעולם וצפויה להפוך לשלישית בגודלה עד 2030. לפי India Energy Storage Alliance (IESA), תעשיית הרכב החשמלי המקומית צפויה להתרחב ב-CAGR של 36%. ככל שהאוכלוסייה עולה והביקוש לכלי רכב גדל, תלות במשאבי אנרגיה קונבנציונליים אינה אופציה בת קיימא שכן הודו מייבאת קרוב ל-80% מן הנפט הגולמי שלה. NITI Aayog, וועדה פדרלית האמונה על רפורמות אסטרטגיות, שואפת להגדיל את כלי הרכב החשמליים, באופן נפרד לכל סגמנט: 70% עבור המכוניות המסחריות, 30% עבור מכוניות פרטיות, 40% עבור אוטובוסים ו-80% עבור דו ותלת גלגלים, וכל זאת עד שנת 2030. המאמץ הנוכחי הוא התאם ליעד ‘אפס פליטת פחמן’ עד שנת 2070.

הדחיפה של EV בהודו פותחת שפע של הזדמנויות עסקיות בשלושה מגזרי מפתח – ניידות, תשתיות ואנרגיה. אלה כוללים הזדמנויות לזכיינות כספקי פתרונות רכב חשמלי, מרכיבי רכב חשמלי כ OEM, תשתית סוללות, טעינת רכבים, רכב סולארי וטכנולוגיית החלפת סוללות ועוד כמה. לפי NITI Aayog, המעבר המלא לכלי רכב חשמליים דורש השקעה כוללת של 267 מיליארד דולר ברכבי רכב חשמליים, תשתיות סוללות ותשתיות טעינה. לפיכך, לא מפתיע ללמוד כי המשרד לפיתוח מיומנויות ויזמות (MSDE), צופה שהתעשייה עשויה להוסיף 10 מיליון משרות ישירות עד 2030, ועוד כ 50 מיליון משרות עקיפות.

בחודש הבא, נספחות משרד הכלכלה והתעשייה במומבאי תערוך אירוע ממוקד אשר יאגד תחתיו את הטכנולוגיות המובילות מישראל לתחום הרכב החשמלי וימשוך את הגורמים הבולטים מתעשיית הרכב ההודית (לרבות יצרני  Tier 1, 2, 3) אשר יזכו להכיר חברות ישראליות ולשמוע מהן על הפיתוחים האחרונים והמתקדמים ביותר שלהן בענף הרכב.

 

~~~

גם אתן/ם רוצים/ות לפרוץ ולהצליח בבירה העסקית של הכלכלה הגדלה בעולם? מעונינים למצוא לקוחות בשוק ההודי הענק? יש לכן מוצר שאתן חושבות שיכול לעבוד בתת היבשת ההודית? דברו איתנו!

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

~~

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn  של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל