הודו עברה לרשת 5G

“הודו הינה שיאנית עולמית בצריכת שירותי תוכן לטלפון חכם עם ממוצע חודשי של 12GB” כך קובע דו”ח של חברת Ericsson השוודית מיוני 2021. המחקר מעריך כי בתוך 3 שנים, הצריכה החודשית למכשיר תכפיל את עצמה. אם לוקחים בחשבון שבהודו יש יותר ממיליארד מכשירים סלולריים, כמחיצתם סמרטפונים, הודו הופכת לשיאנית צריכת המובייל העולמית. הצורך ברשת סלולר חדשה ומתקדמת הגיע הכי גבוהה שאפשר בהודו בראשית החודש כאשר ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, לקח חלק בהקשת רשת ה 5G החדשה של הודו, בניו דלהי ב-1 באוקטובר.

הרשת הסלולרית של הדור החמישי פעילה כעת במדינה ותהיה זמינה לכ 75% מהאוכלוסייה עד סוף 2022. ראש הממשלה ביקש ממפעילי רשתות הסלולר לפעול במהירות על מנת להגיע לכיסוי הרחב ביותר ולאפשר לכל אוכלוסיית המדינה האדירה להבנות מן הרשת החדשה, אשר תהיה מהירה תהיה מהירה פי 10 ממהירות ה-4G הקיימת. כבר היום הרשת זמינה, בין היתר, בערים דלהי, בנגלור, קולקטה, צ’אנדיגאר, צ’נאי, היידראבאד. לפי התכנון, עד סוף 2024, הרשת תהיה זמינה ל 80%-90% מאוכלוסיית הודו – כ 1.2 מיליארד אישה ואיש!

JIO, חברת המובייל של אמבאני, הפכה בתוך כ 3 שנים לספקית המובייל הגדולה בהודו עם יותר מ 55% מהשוק השני בגודלו בעולם. גם לאחר שהחלו לגבות תשלום בגין השימוש הוא היה כ”כ  נמוך שהודים מכל המעמדות ורמות ההכנסה המשיכו להיות מנויים של החברה ורבים נוספים הצטרפו. המעבר ל 5G יאפשר שימוש אינטנסיבי בטכנולוגיות שונות החל מ IOT ברמת העיר, השכונה או הבית. עבור תחבורה חכמה, שירותי רפואה, תעשייה חכמה (Industry 4.0) תשתית ה 5G היא בשורה נהדרת ורוח גבית הכרחית. אמבאני ו JIO מבקשים להוביל את המהפכה הבאה בהודו.

 

כל סטרט אפ, יזם או חברה מתחום המובייל וחברות המתמחות באפליקציות הרלוונטיות ל 5G חייבים להכניס את הודו לרשימת היעדים שלהם. הנספחות הכלכלית במומבאי תסלול את הדרך לכל חברה ישראלית לשוק ההודי ותסייע להצלחה ישראלית בתחום המובייל ההודי לכל מי שת/יחפוץ בכך. מעבר ל JIO גם חברת Vodafone ו Airtel מובילות את השוק בהודו – שלושת החברות יחד שולטות כמעט ב 100% מהשוק. בשלב זה כבר ברור שפריסת הרשת תוביל לקידום את כל ענפי הטכנולוגיה ההודיים וזאת הזדמנות מעולה ‘לקפוץ על הרכבת’ הזאת לפני שהיא ‘עוזבת את התחנה’.

 

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל