סיכום כנס פינטק ראשון ישראל-גאנה וקול קורא להשתתפות במשלחת סייבר לגאנה

בתחילת החודש אירחה הנספחות הכלכלית בגאנה משלחת פינטק בת 15 נציגים מ-9 חברות ישראליות. במסגרת הביקור הפיקה הנספחות את כנס פינטק ראשון מסוגוGhana Israel Fintech Summit (GIFS 2022) בהשתתפות כ-140 בכירים ממרבית חברות הפינטק והמוסדות הפיננסים המרכזיים בגאנה.

עבור הפקת האירוע, גייסה הנספחות כשותפים מרכזיים לכנס את מכון היצוא, איגוד חברות הפינטק המקומי, ושתיים מחברות הפינטק המובילות בגאנה (ITC וZeepay).

טרם האירוע נבנה אתר ייעודי לכנס, ונערכו מגוון פעילויות שיווק על מנת לקדם את הכנס. מלבד הזמנות ישירות לאנשי קשר, נערך פרסום אגרסיבי בלינקדאין, ראיון של הנספחת לרדיו[1] ולתכנית ערב פופולרית בטלוויזיה[2] וכן פורסמה כתבה במספר עיתונים עסקיים מובילים בגאנה[3] על הפוטנציאל לשת”פ בין ישראל לגאנה בתחום הפינטק.

היום הראשון של המשלחת עמד בסימן לימוד המאפיינים הייחודיים של שוק הפינטק הגנאי ופגישה עם אינטגרטורים מובילים שסומנו כבעלי פוטנציאל גבוה לשת”פ עם החברות בעתיד.

למחרת נפתח כנס הפינטק GIFS במושב חגיגי בהשתתפות שגרירת ישראל לגאנה, יועץ בכיר של סגן הנשיא, מנהל רשות ההשקעות של גאנה, ומנהל תחום הפינטק בבנק המרכזי. במהלך המושב הוצגו כלל החברות הישראליות שהשתתפו במשלחת באמצעות סרטוני תדמית קצרים שהוקרנו למשתתפים. במהלך היום נערכו שלושה מושבים בבמה המרכזית בהשתתפות החברות הישראליות ומומחים גנאים, במקביל התקיימה תערוכה בה הציגו החברות הישראליות וכן נערכו כ-30 פגישות B2B  מאורגנות מראש בהתאם לwishlist  ששלחו חברי המשלחת מראש ועוד כ-30 פגישות B2B ספונטניות. בכנס השתתפו כ-150 איש בהם נציגים בכירים מכ-70 חברות פינטק ומוסדות פיננסים מובילים בגאנה.

היום השני של הכנס עמד בסימן סדנאות עומק אותם העבירו נציגי החברות הישראליות לצוותים הטכניים בחברות הגנאיות. מטרת הסדנאות היתה כפולה, ראשית להעמיק את הקשר וההבנה של החברות הגנאיות בתחום התוכן בו פועלות החברות הישראליות, ושנית להעמיק את הקשר הבינאישי בין החברות הישראליות לצוותי היישום הגנאים ולמתג את החברות הישראליות במובילות דעה ומוחיות בתחום. במקביל לסדנאות גם ביום השני לכנס נערכו כ30 פגישות B2B שאורגנו על ידי צוות הנספחות ועוד כ20 פגישות B2B ספונטניות.

ההדים של האירוע בגאנה היו טובים מאוד, החברות הגנאיות העריכו מאוד את המאמץ שעשו החברות הישראליות להגיע לגאנה, אהבו חלק נכבד מהפתרונות שהוצגו וחלקם נמצאים במשא ומתן מתקדם עם החברות שהשתתפו.

ולמה אני משתפת אתכם בכל זה? לא כדי שתצטערו שלא הצלחתם להגיע חלילה, ואפילו לא כדי שתדעו איזו עבודה נהדרת עושה הנספחות גאנה (: אלא בגלל שעוד משלחת מתבשלת אצלנו בקנה, ואותה לא נרצה שתפספסו..

בעקבות ההצלחה תארח הנספחות בגאנה משלחת חברות סייבר לגאנה בסוף אוקטובר. המשלחת תתארח בכנס CyberX שמאורגן על ידי המשרד לביטחון לאומי ורשות הסייבר המקומית והנספחות הכלכלית בגאנה וימותג ככנס סייבר בדגש על פתרונות ושותפויות ישראליות. הפעילות מתאימה לחברות סייבר המכוונות לסקטור פיננסי או תשתיות קריטיות ומעוניינות להיכנס לשוק הגנאי/אפריקאי.

מעניין אתכן לשמוע פרטים נוספים על הכנס?

רוצים לוודא עם הפתרון שלכם מתאים לשוק הגנאי?

צרו איתנו קשר בכתובת המייל Yaa Amoah <Yaa.Amoah@israeltrade.gov.il

ונשמח לעמוד לרשותכם!

להקלטת הריאיון  https://www.facebook.com/watch/live/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=watch_permalink&v=724662585394236

[2]  להקלטת הריאיוןhttps://m.facebook.com/watch/?ref=watch_permalink

[3] לכתבה נוספת https://3news.com/promoting-innovation-in-ghanas-fintech-industry-israel-partners-with-ghana-for-inclusive-growth/

צור קשר עם:

אילת קארפ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל