סקטור הבריאות בהודו

שירותי הבריאות בהודו הפכו לאחד מהמגזרים הגדולים ביותר בהודו, הן מבחינת הכנסות והן מבחינת תעסוקה.

שירותי הבריאות כוללים בתי חולים, מכשור רפואי, ניסויים קליניים, מיקור חוץ, רפואה טלפונית, תיירות רפואית, ביטוח בריאות וציוד רפואי.

מגזר הבריאות ההודי צומח בקצב מהיר בשל הכיסוי, השירותים והגדלת ההוצאות של שחקנים ציבוריים ופרטיים. מערכת אספקת שירותי הבריאות בהודו מסווגת לשני מרכיבים עיקריים ציבוריים ופרטיים. הממשלה, כלומר מערכת הבריאות הציבורית, מורכבת ממוסדות טיפול משני ושלישוני מוגבלים בערים מפתח ומתמקדת באספקת מתקני בריאות בסיסיים בצורה של מרכזי בריאות ראשוניים באזורים כפריים.

המגזר הפרטי מספק את רוב מוסדות הטיפול עם ריכוז גדול בערים גדולות ומרכזיות. היתרון התחרותי של הודו טמון במאגר הגדול של אנשי מקצוע רפואיים מאומנים היטב. הודו גם תחרותית בעלות בהשוואה לעמיתיה באסיה ובמדינות המערב. עלות הניתוח בהודו היא כעשירית מזו שבארה”ב או מערב אירופה.

מגזר הבריאות ההודי צפוי לרשום עלייה של פי 3, ויגיע לכ-370 מיליארד דולר ב-2022.

עד שנת 2022, תשתית הבריאות ההודית צפויה להגיע לכ- 349 מיליארד דולר. נכון לשנת 2021, מגזר הבריאות ההודי הוא אחד המעסיקים הגדולים בהודו שכן הוא מעסיק כ- 4.5 מיליון אנשים.

מעמד ביניים הולך וגדל, יחד עם עומס הגובר של מחלות חדשות, מגבירים את הביקוש לכיסוי ביטוחי בריאות. עם הביקוש הגובר לשירותי בריאות במחירים נוחים ואיכותיים, חדירת ביטוחי הבריאות צפויה להתרחב בשנים הקרובות.

שוק התיירות הרפואית ההודית צפוי להגיע לכ -13.5 מיליארד דולר עד 2026. היקף שוק הבריאות האלקטרוני מוערך להגיע ל-10.6 מיליארד דולר עד 2025. מספר המכללות לרפואה בהודו עמד על 595. ממשלת הודו נקטה במספר יוזמות לקידום תעשיית הבריאות ההודית.

הודו היא ארץ מלאה בהזדמנויות עבור חברות בתעשיית המכשור הרפואי.

המדינה הפכה גם לאחד היעדים המובילים לשירותי אבחון ברמה גבוהה עם השקעת הון אדירה למתקני אבחון מתקדמים, ובכך נותנת מענה לחלק גדול יותר מהאוכלוסייה. צרכני שירות רפואי הודי מודעים יותר לשירותי הבריאות שלהם. מגזר הבריאות בהודו מגוון מאוד ומלא הזדמנויות בכל מגזר, הכולל ספקים, קרנות בריאות וטכנולוגיה רפואית.

עם העלייה בתחרות, עסקים מחפשים מגמות העדכניות ביותר שתהיה להן השפעה חיובית על העסק שלהם. תעשיית בתי החולים בהודו צפויה לעלות לכ- 133 מיליארד דולר. היתרון התחרותי של הודו טמון גם בשיעור ההצלחה המוגבר של חברות הודיות בקבלת אישורים מקוצרים של יישום תרופות חדש (ANDA). הודו מציעה גם הזדמנויות עצומות במו”פ כמו גם בתיירות רפואית.

לסיכום, יש הזדמנויות עצומות בתשתיות הבריאות בהודו, הן העירונית והן הכפרית.

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל