אחי תעביר לי בזהב

בעקבות הירידות בשווקים וההבנה שקריפטו כנראה אינו הגידור הנכון, נשארנו שוב עם מעט אופציות וביניהן: הזהב – הגידור המסורתי מימים ימימה.

אבל למה להשאיר אותו רק בתור גידור ולא להתשמש בו ביום יום ולנצל כעוד נכס?

עוד בסוף שנות השישים, הנפיקה דרום אפריקה מטבעות רשמיים בשם Krugerrand כל מטבע היה מקביל לאונקיה של זהב והיית יכול לסחור איתו בכל מקום בעולם. באיזה שהוא שלב המטבעות היו שווי ערך ל90% מהזהב בעולם אבל אז הגיע אפרטהייד וכחלק מהסנקציות נאסר הסחר במטבעות הללו.

בסיום האפרטהייד, חזר המטבע לשימוש וההערכות מדברות על 53 מיליון מטבעות שהונפקו עד היום וכרבע מהם עדיין בדרא”פ. עכשיו, עצם זה שיש לך מטבע אומנם מקל על המסחר אבל עדיין יש סרבול בשימוש במטבעות אלו שלא נדבר על החשש מגניבות ופריצות לבתים אם אתה מאחסן מטבעות כאלה.

זה מה שמנסה חברת סטארטאפ דרום אפריקאית בשם TroyGold לפתור. החברה מספקת ארנק דיגיטלי שצמוד לערך הזהב שלך. אתה יכול להפקיד את המטבעות בכספות של החברה ולהשתמש בארנק דיגיטלי, לקבל כרטיס אשראי על חשבון פקדונות הזהב שלך, לשלם באופן מיידי ולקחת הלוואות. החברה מספקת אחסון וביטוח בחינם ללקוחות שמאפסנים זהב אצלה ולוקחת ריבית מהלוואות שהלקוחות לוקחים כנגד הזהב

יש גם חברות שעושות דברים דומים בארה”ב ואירופה, אבל הריכוז הגבוה של דרום אפריקאיים שמחזיקים במטבעות זהב והצניחה החופשית של המטבע פיאט (ראנד) ייצרה מודל מעניין בדרא”פ.

צור קשר עם:

עמית לב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל