אפריל 03, 2017
אפריל 03, 2017

בוודאי שמעתם על התוכנית לקידום הצפון במסגרתה החל מהשנה שעברה יושקעו 15 מיליארד שקלים (חלקם תקציב תוספתי וחלקם לא) בפיתוח תשתיות וקידום הצפון.

בין היתר, יוקם מכון לתעשייה מתקדמת, יועבר לצפון מכון השיקום וינקטו עוד צעדים רבים שאמורים להפוך את מגמת ההגירה השלילית בצפון לחיובית ולהפסקת התדרדרות הצפון ביחס למרכז הארץ ואף ביחס לדרום (עם ההשקעות של השנים האחרונות שמופנות אליו).

כחלק מתוכנית זו ועל פי החלטת הממשלה 2262 מיום 06.01.2017, “פיתוח כלכלי של מחוז הצפון וצעדים משלימים לעיר חיפה”, יקצה מינהל סחר חוץ דרך תוכניות הסיוע שלו 14 מיליון ₪ ב-2017 וסכום זהה ב-2018.

התוכניות שמפעיל מערך כלי הסיוע של מינהל סחר חוץ הן:

“כסף חכם” המסייעת בחדירה לשוק חדש ו/או במהלך שיווקי חדש בחו”ל הן בהשתתפות מימון ההוצאות השיווקיות והן באמצעות יועץ שיווקי שמלווה את החברה לאורך כל התוכנית.

“קרן הסיוע בפרויקטים ומכרזים בינלאומיים”, בה ניתן סיוע במימון העלויות הכרוכות בביצוע הוכחת התכנות ללקוח פוטנציאלי בחו”ל ו/או בהשתתפות במכרזים בינ”ל.

“מאגדי תשתית” המסייעת במימון הקמת מאגדי הדגמה מסחריים בחו”ל ע”י קבוצה של לפחות 5 חברות שיש סינרגיה בין תחומי הפעילות שלהן.

למרות שמה ובהקשר של מינהל סחר חוץ, מדברת ההחלטה הזו על מחוז הצפון בלבד כפי שהוא מוגדר על ידי משרד הפנים כשמחוז חיפה אינו כלול מאחר ובשנה החולפת, מספר ההגשות מחיפה והצפון היה כמעט זהה למספר מתל אביב וגבוה בהרבה ממחוזות באר שבע והדרום וירושלים. במטרה להנגיש את כלי הסיוע המופעלות לתעשייה באזור הצפון, אני משתתף באירועים באזור.

בשבוע החולף, לדוגמה, דיברתי על התוכניות השונות באירוע חשיפה לתעשיינים בכפר בלום לצד מנהל רשות ההשקעות של משרד הכלכלה והתעשייה כשהמשתתפים היו ראשי מועצות אזוריות ותעשיינים בכירים.

כל ההרצאות צולמו וניתן לראותן גם בערוץ יוטיוב. (בהרצאה על כלי סיוע, מוצגות התוכניות השונות עד הדקה ה-13 ולאחר מכן מדובר על התמיכות של מערך כלי סיוע במחוז צפון).

ליצירת קשר ופרטים נוספים על התוכניות ולהגשת בקשות לחצו כאן.

 


יקיר דוידסון

צור קשר עם: יקיר דוידסון
ליצירת קשר לחצו >>