דצמבר 16, 2014
דצמבר 16, 2014

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה מסייע לחברות במסגרת תוכנית “כסף חכם” להרחיב פעילותן בשווקים הבינלאומיים.

במהלך מקצה זה הוגשו לתכנית 79 בקשות על ידי 57 חברות, מתוכן אושרו 39 בקשות ל-31 חברות. החברות שאושרו במסגרת המקצה, יזכו לליווי שיווקי צמוד של  הנספח המסחרי במדינת היעד וליועץ מטעם תכנית “כסף חכם”, לכל משך פעילותם בתכנית וזאת לצורך הגברת היצוא ועמידה ביעדי התכנית השיווקית שלהן לאותה מדינה.

מטרת התכנית “כסף חכם” הינה השגת גידול משמעותי בהיקף המכירות של החברות המשתתפות בה בשווקים הבינלאומיים, תוך התמקדות בפיתוח היכולות השיווקיות בשוק יעד אחד או שניים אשר יוגדרו מראש.

במסגרת התכנית, מעניק מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה סיוע חלקי בהוצאות ייעודיות לשיווק מוצרים בחו”ל או לרכישת שירותים לקידום מאמצי השיווק בשווקי היעד, לרבות: איסוף מידע, ביטוח, הכשרה בתחום היצוא, הצגת המוצרים או השירותים כולל הקמת מתקן הדגמה מסחרי, הקמת מערכי שיווק והפצה לחו”ל, השתתפות בתערוכות וכנסים, איתור יועצים מקצועיים המתמחים בשווקי היעד, שימוש בכלי שיווק ומכירה אינטרנטיים, פרסום ותקינה.

על ההיקף הכספי המרבי של תכנית השיווק לחברה לעמוד על 1 מיליון ₪, מתוכן ניתן ע”י מינהל סחר חוץ מענק של עד 50% מההוצאות. במקצה הראשון של התכנית הוקצה סך של 11.2 מיליון ₪ לחברות שזכו בסיוע.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה: “ראינו ביקושים גבוהים עם יעדי יצוא מגוונים. אין ספק כי תכנית זו תוכל לסייע לחברות הישראליות לממש את חזונן להתפתח בשווקים הבינלאומיים”.

תכנית “כסף חכם” פתוחה להגשת בקשות באופן רציף. המקצה השני של התכנית, אשר נמצא בעיצומו, מסתיים בסוף דצמבר 2014 ובמסגרתו מתקיים גם “מקצה ייעודי לאוכלוסייה הערבית” בשיתוף עם הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, הדרוזי והצ’רקסי במשרד ראש הממשלה. המקצה הייעודי יאפשר לחברות אשר בעלי המניות שלהן, המחזיקים ביותר מ50% מהבעלות, הם בני האוכלוסייה הערבית, להתמודד על קבלת סיוע בתנאי סף נוחים יותר ושיעורי תמיכה מוגדלים.

לפרטים נוספים פנו אליי בטלפון: 02-6662916  או בדוא”ל: MF@economy.gov.il.
כמו כן, ניתן למצוא את הפרטים המלאים באתר כלי סיוע לתעשייה.

 


שרה דיאמנט -סידיס

צור קשר עם: שרה דיאמנט -סידיס
ליצירת קשר לחצו >>