אוקטובר 07, 2014
אוקטובר 07, 2014

אני שמחה לבשר על פתיחת המקצה השני של תוכנית “כסף חכם”, תוכנית הסיוע להגדלת היקף המכירות בשווקים הבינלאומיים של מינהל סחר חוץ. המקצה מתקיים בין  8 באוקטובר 2014 ועד ל- 31 בדצמבר 2014.

משרד הכלכלה שם לו כיעד להגדיל את היקף המכירות של חברות ישראליות בחו”ל. מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה השיק תכנית חדשה ונרחבת המעניקה ליווי מקצועי וסיוע בגובה 50 מיליון שקלים לחברות, המשווקות לחו”ל, במטרה להשיג גידול משמעותי בהיקף המכירות של החברות המשתתפות בתכנית לעד שני שווקי יעד.

התכנית מבוססת על יצירת תהליך ממוקד ומעמיק של החברות בשווקי יעד ותכלול אבני דרך על פי לוחות זמנים מוגדרים, לפרק זמן של שנתיים עם אפשרות להארכה לשנה נוספת. החברות המשתתפות בתכנית יזכו לליווי של מערך הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה, יועצים שיווקיים וגופים מקצועיים נוספים. היקף התמיכה הכספי המרבי לו תזכה כל חברה הוא 500,000 שקלים.

המקצה הראשון הסתיים ביום 7/10/2014 ומיד בסיומו נפתח המקצה השני לתוכנית כסף חכם, אשר יסתיים בסוף שנת 2014. במסגרת מקצה זה יתקיים גם “מקצה ייעודי לאוכלוסייה הערבית”, בשיתוף עם הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, הדרוזי והצ’רקסי במשרד ראש הממשלה. המקצה הייעודי יאפשר לחברות להתמודד על קבלת סיוע בתנאי סף נוחים יותר ושיעורי תמיכה מוגדלים.

לדברי אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ, “עם סיום המקצה הראשון של התכנית, אנו ממשיכים ופותחים את המקצה השני על מנת לאפשר לחברות יצואניות נוספות לקבל סיוע עוד בשנת 2014 לטובת פעילות שיווקית בשווקי חו”ל. במקצה זה נייחד גם תקציב ייעודי לחברות מהמגזרים הערבי, הדרוזי והצ’רקסי, במטרה לעודד ולסייע בפעילות חברות אלה בשווקים הבינלאומיים”.

פרטים נוספים אודות התכנית, הוראת מנכ”ל משרד הכלכלה (5.10) וטפסים מקוונים להגשת בקשות נמצאים באתר האינטרנט שכתובתו: www.economy.gov.il/icf.

לפרטים נוספים ניתן ליצור איתי קשר בטל’: 02-6662916 או בדוא”ל: MF@economy.gov.il


שרה דיאמנט -סידיס

צור קשר עם: שרה דיאמנט -סידיס
ליצירת קשר לחצו >>