בלוג מינהל סחר חוץ

שרת הכלכלה והתעשייה ביקרה במעבר ניצנה לדיון בהרחבת פעילות הסחר עם מצרים

על רקע התחממות היחסים עם מצרים – שרת הכלכלה והתעשייה ביקרה במעבר ניצנה וקיימה דיון בנושא הרחבת פעילות הסחר עם מצרים באמצעות תנועת סחורות

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה במיל' אורנה ברביבאי, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד"ר רון מלכא, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, אוהד כהן ובכירים נוספים בביקור עבודה במעבר ניצנה

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה במיל' אורנה ברביבאי, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד"ר רון מלכא, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, אוהד כהן ובכירים נוספים קיימו ביקור עבודה במעבר ניצנה בהשתתפות נציגי מכס, מל"ל, רשות שדות התעופה, משרדי החוץ ורוה"מ, במטרה לבחון הרחבת תשתיות במעבר.

במשרד הכלכלה מציינים כי סוגיית מעבר ניצנה עלתה במהלך פגישת השרה ברביבאי עם שר המודיעין המצרי, הגנרל עבאס כאמל, במהלכה ביקש האחרון מהשרה לקדם את האפשרות להרחיב את הפעילות במעבר ניצנה על מנת להגדיל את היצוא ויבוא לסחורות נוספות דרך המעבר כגון מלט (לבן ואפור), ברזל, זכוכית, כימיקלים ועוד. בעקבות זאת, השרה גיבשה תוכנית עם משרד רוה"מ לקדם את הרחבת המעבר והביקור בניצנה הינו חלק מהמאמצים בנושא.

שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי:"יש פה שעת רצון, אנחנו נמצאים בנסיבות שהאינטרסים הכלכליים של ישראל ומצרים מתחברים. יש הבנה שהגשר הכלכלי הוא המנוף להרבה היבטים נוספים, הפוטנציאל קיים ועכשיו צריך לראות איך מממשים אותו. יש לנו אינטרס לייצר ולמקסם את היתרון של מעבר ניצנה לכלכלת שני הצדדים.הגעתי לכאן כדי להסיר את מגבלות התשתית המשפיעות על הגדלת מספר המשאיות לשטח ישראל ופריקת הסחורות באזור מעבר הגבול."

מנהל מינהל סחר חוץ, אוהד כהן: "ניצנה הינו מעבר גבול יבשתי בין מדינת ישראל למצריים ומשמש להעברת מטענים וסחורות. המסוף, שנחנך בשנת 1982 בעקבות הסכם השלום בין ישראל ובין מצרים, מאפשר למעשה העברת סחורות בין המדינות בדרך היבשה אך נכון להיום, קיימות מגבלות פיזיות ותשתיתיות המקשות על הגדלת מספר המשאיות לשטח ישראל ופריקת הסחורות באזור מעבר הגבול. הביקוש הישראלי לייבוא סחורות ממצרים, במיוחד על רקע העלייה בעלות התובלה הימית, הפך את המעבר היבשתי לכדאי"

ממינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה נמסר: כי סך היקף הסחר השנתי עם מצרים עומד על 248 מליוני דולר מתוכם 126 מיליון דולר יבוא  ו-122 מיליון דולר יצוא.         

 

 

צור קשר עם:

מטה מינהל סחר חוץ

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל