ינואר 12, 2017
ינואר 12, 2017

עם אוכלוסיה של מעל 92 מיליון תושבים אשר מחציתה בגילאי 35 ומטה, וייטנאם היא שוק אטרקטיבי מאוד עבור תעשיית הקוסמטיקה. ב- 3 השנים החולפות, שוק הקוסמטיקה הארצי גדל בשיעור של 30%. זו הסיבה מדוע שוק הקוסמטיקה הוייטנאמי משך את תשומת ליבן של חברות קוסמטיקה מובילות בעולם כמו Unilever, לוריאל ו- P&G. כ- 90% מסך הקוסמטיקה הנמכרת במדינה היא מיובאת, ומייצגת 430 חברות קוסמטיקה מובילות ( כיום עיקר ייצוא הקוסמטיקה לוייטנאם מגיע מקוריאה, אירופה, יפן, ארה”ב ותאילנד.

בשנת 2014, ערך המכירות עלה בקצב מתון יותר ביחס ל – 2013, מה שיכול להעיד על בשלות גבוהה יותר ברוב קטגוריות המוצרים. עם זאת, קצב הצמיחה נחשב לגבוה והדרישה למוצרי יופי וטיפוח ממשיכה לעלות בזכות עלייה בהכנסה הפנויה של צרכנים כמו גם מודעות להיגיינה אישית והופעה חיצונית, הנתמכים על ידי מאמצי שיווק ניכרים של יצרניות מובילות. ואכן, יותר צרכנים, נשים וגברים, שמים יותר דגש על המראה, שהוא, בתורו, מוביל לדרישה במוצרי יופי וטיפוח. דרישה זו בולטת במיוחד בערים הגדולות כמו האנוי, דאנאנג, הו-צ’י-מין, שם עולה האחוז של מעמד הביניים והמעמד הגבוה. העדפת הצרכנים למוצרים מתוחכמים יותר מביאה לבשלות ולשינוי באיכות חברות המוצרים. דבר זה ניכר במיוחד בקרב הדור הצעיר. בהשוואה למדינות אחרות באזור, וייטנאם איננה שחקנית מרכזית, עם זאת זהו שוק בצמיחה עם פוטנציאל עצום אשר חווה גדילה מרשימה.

מבין הקטגוריות המובילות את השוק ניתן למנות את קטגוריית המוצרים הטבעיים/אורגניים, שלצד היותם בריאים יותר נחשבים גם ידידותיים יותר לסביבה. כמו-כן מוצרי טיפוח לגברים נמצאים גם הם בצמיחה, כאשר גברים הפכו מודעים יותר להופעתם ולמראה ייצוגי. שחקנים מובילים, כמו יונילבר וייטנאם אינטרנשיונאל, צפויים להשיק מוצרים חדשים ולהעלות קמפיינים שונים בכדי לעורר מודעות בקרב קהל הגברים במטרה לעודד רכישה של מוצרי טיפוח לגבר.

הזדמנות לחברות קוסמטיקה ישראליות:

באופן כללי, מוצרי קוסמטיקה ישראליים אינם מוכרים היטב בקרב הצרכנים הוייטנאמים. לקוחות וייטנאמים עוד לא נחשפו למספר משמעותי של מותגים ישראלים, לכן עוד לא ברור היכן ממוקמת ישראל בתחום זה ביחס למדינות אחרות. לצד זאת, ישנו פוטנציאל טוב למוצרי קוסמטיקה ישראלים בשוק הוייטנאמי.

בתאריך ה- 15.1.17, נקיים במכון הייצוא שולחן עגול לחברות ישראליות אשר מעוניינות להתרחב לשוק הוייטנאמי. בהזדמנות זו אגיע לדבר טרנדים נוספים בשוק. נושאים נוספים אשר יידונו בין היתר הם:

 

  • אפיון הצרכן הפוטנציאליskin-care-1205766_960_720
  • ערוצי ההפצה השונים
  • דרכי העבודה מול מפיצים ורשתות
  • רישום מוצר ורגולציה
  • עשה ואל תעשה בוייטנאם

כמו-כן אסקור סיפורי הצלחה של חברות קוסמטיקה ישראליות בוייטנאם, ויחד עם מנהלת ענף מוצרי צריכה במכון הייצוא נספר על הפעילות שאנו מתכננים עבור המעוניינים לשנת 2017

חברות המעוניינות להשתתף ולשמוע פרטים נוספים יכולות לעשות זאת בקישור הבא.

הנספחות המסחרית בוייטנאם מלווה על בסיס שוטף חברות ישראליות ומסייעת להם במאמצי השיווק שלהם בשוק המקומי במגוון אמצעים. נשמח לסייע גם לכם במציאת מפיץ, בסיוע רגו%D


יניב טסל

יניב סיים את תפקידו כנספח הכלכלי של ישראל בוייטנאם
צור קשר עם: יניב טסל
ליצירת קשר לחצו >>