מאת: יקיר דוידסון

fashion show abstract vector background with models walking on podium

בשבוע שעבר, זו הפעם השישית, התקיים שבוע האופנה תל אביב יפו 2018 בסימן אופנה לכל מידה ולכל גיל. באירוע הציגו כ 50 מעצבים ישראלים נבחרים במעל ל- 20 תצוגות אופנה את מיטב האופנה הישראלית העכשווית. שבוע האופנה נערך בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב – יפו ושם דגש על הקשר העמוק בין תכשיטים וביגוד.

אם ישראל היא ה- Land of Innovation אז סקטור אופנת העילית הוא מעוז החדשנות של תעשיית הטקסטיל והאופנה. אמנם מדובר בתעשייה הניצבת בשנים האחרונות בפני קשיים רבים כמו עלויות ייצור גבוהות, יבוא מהמזרח, רשתות האופנה הבינלאומיות, המכירות באונליין והרכישות מחו”ל ועוד, אבל, בשבוע האופנה בתל אביב בלט הצד היפה של התעשייה עם הרעיונות הרעננים והיצירתיות של המעצבים הישראלים.

השנה, שבוע האופנה נסוב סביב סוגי יופי שונים וההבנה שיופי מגיע בכל המידות, הגילאים, הדתות והאופנים. לכן, ניתן היה לראות לצד הדוגמניות במראה הקלאסי והמוכר, מגוון רחב של נשים וגברים בגילאים ומידות שונות.

 

מתוך שבוע האופנה הישראלי 2018

 

בין היתר, בתצוגת הפתיחה שהייתה בהשראת הקולקציה החדשה של תכשיטי פנדורה, הציגו נשים מרשימות ורבות הישגים ממגוון תחומים.

מינהל סחר חוץ הוא הגוף האחראי על קידום היצוא הישראלי ומסייע למגוון רחב של סקטורים. בין אם מדובר בחברת ענק של תעשייה מסורתית, סטארט-אפ טכנולוגי או מעצב אופנה, כל עוד זה תורם ליצוא ולמשק הישראלי, מינהל סחר חוץ מסייע.

מתוקף כך יצרה הנספחות במילאנו קשר עם קנייני אופנה פוטנציאלים שהשתכנעו להגיע לשבוע האופנה הישראלי. בימים שהם בילו פה, הם צפו בתצוגות, ביקרו ב- Showrooms  ובאירועים שאורגנו על ידי הפקת שבוע האופנה בראשות מוטי רייף.

מעבר להתלהבות מהעיצובים והרעיונות שהם ראו, הם לקחו אתם חזרה את ההבנה שישראל היא הרבה יותר מהדימוי שאיתו הגיעו. זו מדינה כיפית, מגוונת, יפה וחדשנית בתחומים רבים ובאופנה בפרט.

הבנה זו באה לידי ביטוי גם בתקשורת העולמית שסיקרה את שבוע האופנה הישראלי, כמו שניתן לראות בכתבות שהתפרסמו במגזינים בולטים מתחום האופנה בעולם – במגזין ווג ועוד:

http://www.vogue.it/en/vogue-talents/news/2018/03/15/tel-aviv-fashion-week-fall-winter-2018-19-collections-diversity-in-fashion/

https://www.donnaglamour.it/a-israele-si-e-svolta-la-sesta-tel-aviv-fashion-week-del-2018/fashion/

http://coolisrael.it/2018/03/11/tel-aviv-fashion-week-2018-lo-stile-di-israele/

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>